Udostępnij
Tweetnij

Huawei zwiększa dostępność Androida 10 dla serii Mate 20

EMUI 10 i Android 10 już wcześniej trafiły na Huawei Mate 20 Pro i Mate 20 Lite. Teraz Huawei zwiększa dostępność oprogramowania o kolejne rynki. Aktualizacja zaczęła pojawiać się dla użytkowników tych telefonów z krajów wchodzących w skład Ameryki Łacińskiej. Wkrótce software powinien być dostępny globalnie.

EMUI 10 i Android 10 sukcesywnie trafiają na kolejne modele. W międzyczasie producent testuje też nowe opcje w becie i jak dobrze wiemy, w drodze jest aktualizacja z numerkiem 10.1. Teraz dowiadujemy się, że w przypadku modelu Huawei Mate 20 Pro i Mate 20 Lite, które na wybranych rynkach zostały już uaktualnione, zwiększana jest dostępność. Tym razem o odleglejsze kraje.

Użytkownicy Huawei Mate 20 Pro i Lite, którzy mają smartfony pochodzące z regionu Ameryki Łacińskiej, zgłaszają, że Android 10 z nakładką EMUI 10 również u nich się pojawia. Dzielą się zrzutami ekranowymi, które stanowią potwierdzenie ich słów. Poniżej widzicie dwa przykładowe. W obu przypadkach nowy software waży około 4,5 GB. Co nie powinno dziwić, gdyż jest to bardzo duża aktualizacja oprogramowania.

Aktualizacja EMUI 10 Android 10 dla Huawei Mate 20 Lite Aktualizacja EMUI 10 Android 10 dla Huawei Mate 20 Pro

Android 10 i EMUI 10 dla Huawei Mate 20 Pro i Lite wkrótce globalnie

Huawei zaczęło udostępniać system Android 10 z nakładką EMUI 10 dla modeli z serii Mate 20 już kilka miesięcy temu. Dostępność oprogramowania jest sukcesywnie zwiększana, ale na tym przykładzie widzimy, że trochę to trwa. Niestety, udostępnianie nowego software’u odbywa się etapami. Jednak w przypadku tych konkretnych telefonów powinno ono być już wkrótce dostępne globalnie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij