Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S7 dostaje wrześniowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung Galaxy S7 nie został jeszcze zapomniany przez producenta. Smartfon załapał się na wrześniowe poprawki bezpieczeństwa, czyli te ostatnie i aktualne. Nowe uaktualnienie wnosi firmware kończący się ciągiem znaków ESIS. Nowa aktualizacja dla Samsungów Galaxy S7 pojawiła się na razie na wybranych rynkach.

Samsung Galaxy S7 mógłby już właściwie zostać bez wsparcia producenta, bo debiutował na rynku ponad trzy lata temu. Właśnie o takiej długości wsparcie oferuje producent. Mimo to, flagowce z 2016 roku ciągle otrzymują uaktualnienia. Co prawda, Androida Pie nie dostały, ale teraz załapały się na wrześniowe poprawki bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy S7 dostaje aktualizację, która wnosi firmware kończący się ciągiem znaków ESIS. Jest on dystrybuowany już na terenie Urugwaju czy Portoryko. Oprogramowanie wnosi na pokład telefonów nowe zabezpieczenia. Są nimi rzeczone wrześniowe poprawki bezpieczeństwa, które Koreańczycy omówili wcześniej w tym miesiącu.

Wrześniowe poprawki bezpieczeństwa udostępnione przez Google obejmują tylko ponad 20 biuletynów zabezpieczeń dla Androida, a więc stosunkowo niewiele. Ponadto Samsung wprowadził rozwiązania 17 różnych problemów, które są specyficzne dla jego oprogramowania. Część z łatek ma status krytyczny.

Samsung Galaxy S7 wkrótce przestanie w ogóle dostawać aktualizacje

Jeśli jeszcze użytkujecie smartfony Samsung Galaxy S7 to wiedzcie, że to modele, które niedługo zostaną pozbawione jakiegokolwiek wsparcia. Obecnie producent deklaruje dla tych smartfonów dostępność aktualizacji udostępnianych do trzy miesiące. Jednak takie modele S6 już ich nie dostają. Nie inaczej wkrótce stanie się z flagowcami z 2016 roku, gdy te zostaną wykreślone z listy wsparcia już całkowicie.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Sammobile

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij