Udostępnij
Tweetnij

AirPods Pro 2 — nowe funkcje, które Apple wprowadzi z aktualizacją jesienią

AirPods Pro 2 to ostatnie słuchawki bezprzewodowe Apple, które jesienią dostaną duże uaktualnienie oprogramowania. Aktualizacja wprowadzi nowe funkcje. Wśród nowości dla AirPods Pro 2 Apple przygotowało adaptacyjne audio, dostosowywanie dźwięku na podstawie konwersacji czy opcję wyciszania w trakcie rozmów.

AirPods Pro 2 to słuchawki bezprzewodowe Apple, które trafiły do oferty w zeszłym roku. W trakcie WWDC 2023 producent zapowiedział nowe funkcje, które zostaną wprowadzone jesienią wraz z aktualizacją oprogramowania dla gadżetu. Jakie nowości otrzymają właściciele urządzenia? Rzućmy sobie na to okiem.

Adaptacyjne audio

Słuchawki bezprzewodowe AirPods Pro 2 obsługują dwa tryby o nazwach Tryb kontaktu oraz Redukcja hałasu. Użytkownik musi jednak przełączać się pomiędzy nimi ręcznie, co jest ułatwione poprzez gest, ale nadal nie odbywa się automatycznie. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania to zmieni i pojawi się adaptacyjne audio, co pozwoli na samoistną zmianę funkcji w zależności od warunków dźwiękowych otoczenia.

Rozpoznawania konwersacji

Nowe funkcje dla AirPods Pro 2 to także rozpoznawanie konwersacji. Włączenie tej opcji sprawi, że głośność muzyki będzie zmniejszana, a głosy osób z otoczenia zostaną wzmocnione. Takie rozwiązanie przyda się na przykład w trakcie mijania innych ludzi w trakcie słuchania muzyki, z którymi będziemy chcieli zamienić kilka słów.

Wyciszanie w trakcie rozmowy

AirPods Pro 2 wraz z jesienną aktualizacją otrzymają także nową opcję, która pozwoli poprzez gest na słuchawce wyciszyć się nam w trakcie dowolnej rozmowy. Wystarczy tylko złapać słuchawkę. Ponowne wykonanie tej czynności wyłączy wyciszenie. Obecnie trzeba to robić sięgając po iPhone’a. Za kilka miesięcy stanie się to zbędne, co z pewnością cieszy.

Spersonalizowana głośność

Kolejną nową funkcją, którą Apple przygotowuje dla AirPods Pro 2 to spersonalizowana głośność. Opcja ma bazować na uczeniu maszynowym i będzie odpowiadać za dostosowywanie dźwięku. Na stronie producenta czytamy, że ma to pozwolić zrozumieć warunki otoczenia i preferencje słuchania w czasie, aby automatycznie dostosować wrażenia z korzystania z multimediów.

Lepsze automatyczne przełączanie pomiędzy sprzętami Apple

Automatyczne przełączanie słuchawek bezprzewodowych Apple nie jest nowością. To funkcja, którą znamy od dawna. Jesienna aktualizacja dla AirPods Pro 2 ma jednak wpłynąć na odczuwalne polepszenie jej działania. Zostanie zwiększona niezawodność, a sam proces ma odbywać się w krótszym czasie.

Nowe funkcje dla AirPods Pro 2 z aktualizacją na jesień

Apple ujawniło, że wymienione wyżej nowe funkcje zostaną udostępnione dla użytkowników AirPods Pro 2 jesienią tego roku. Nastąpi to wraz z aktualizacją firmware. Dokładny termin nie jest znany. Możemy jednak się domyślać, że może to zbiec się w czasie wraz z premierą uaktualnienia iOS 17. Spodziewamy się go we wrześniu.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje dla użytkowników iPhone’ów

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij