Udostępnij
Tweetnij

Rutery Xiaomi z Wi-Fi 6 dostają wsparcie dla systemu Mesh

Rutery Xiaomi z Wi-Fi 6 otrzymują nową funkcję. Pojawia się system Mesh, który pozwala w prosty sposób zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej. Na przykład w dużych mieszkaniach czy domach. Taka nowość pojawia się dla trzech modeli. Są to AX3600, AX1800 oraz Redmi AX5, a więc urządzenie należące do submarki.

Rutery Xiaomi z Wi-Fi 6 to obecnie trzy różne modele. Są to AX3600, AX1800 oraz Redmi AX5. Urządzenia doczekały się ciekawej nowości, której wcześniej w nich brakowało. To system Mesh, który pozwala na bardzo proste i wygodne zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowych. Jak to dokładnie działa?

System Mesh sprawdzi się tam, że gdzie jest problem z pokryciem zasięgu sieci bezprzewodowej. Dzięki funkcji można połączyć kilka ruterów i te zapewnią lepsze pokrycie sygnału. W praktyce nadal będzie to jedna sieć, a sprzęt będzie podłączać się do tego urządzenia, które zaoferuje najlepszy sygnał i odbywa się to automatycznie.

rutery Xiaomi opinie Wi-Fi 6 system mesh

Rutery Xiaomi z Wi-Fi 6 dostają system Mesh z aktualizacją

Nowa funkcja będzie wprowadzana wraz z aktualizacją firmware. Po niej rutery Xiaomi będą już obsługiwać system Mesh. Firma ma obecnie trzy modele zgodne z Wi-Fi 6. To AX3600, który kosztuje w Chinach 599 juanów (ok. 340 złotych), AX1800 za 299 juanów (ok. 170 złotych), a Redmi AX5 w cenie 229 juanów (ok. 130 złotych).

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij