Udostępnij
Tweetnij

Apple HomePod w dniu premiery bez dwóch funkcji: multi-room z AirPlay 2 i trybu stereo

HomePod 2 ma premierę dokładnie 9 lutego, co Apple potwierdziło dziś. Niestety, okazuje się, że głośnik inteligentny z Siri zostanie pozbawiony dwóch ważnych funkcji. Pierwszą jest obsługa technologii AirPlay 2, co pozwoli na komunikację pomiędzy urządzeniami w różnych pomieszczeniach. HomePod nie pozwoli także na tryb stereo.

HomePod 2 ma premierę dokładnie 9 lutego, co Apple potwierdziło dziś. Niestety, okazuje się, że głośnik inteligentny z Siri zostanie pozbawiony dwóch ważnych funkcji. Pierwszą jest obsługa technologii AirPlay 2, co pozwoli na komunikację pomiędzy urządzeniami w różnych pomieszczeniach. HomePod nie pozwoli także na tryb stereo.

Apple HomePod bez AirPlay 2 i multi-room

HomePod w końcu doczekał się daty premiery. Urządzenie będzie można zamawiać już od piątku w cenie 349 dolarów, a sprzedaż ruszy dokładnie 9 lutego. Wtedy głośnik z Siri trafi do sklepów na terenie trzech państw: Stanów Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Wiosną przewidziano dostępność w Niemczech i Francji.

HomePod w dniu premiery nie zaoferuje jednak wszystkich z zapowiedzianych na WWDC 2017 funkcji. Apple uaktualniło stronę poświęconą temu urządzeniu. Tam znajdziemy informacje o tym, że technologia AirPlay 2, która zapewni multi-room, zostanie wprowadzona później w tym roku. To samo dotyczy zestawienia dwóch HomePodów w trybie stereo. Taka opcja też początkowo nie będzie dostępna i pojawi się z czasem. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko na to czekać.

Apple uaktualniło na stronie głośnika HomePod także informacje poświęcone sterowaniu. Na górze urządzenia znajduje się powierzchnia dotykowa. Tam będzie wyświetlana animacji Siri, ale są też pewne skróty dla muzyki. Jedno dotknięcie spowoduje wstrzymanie/wznowienie odtwarzania. Dwukrotne tapnięcie włączy kolejny utwór, trzykrotne poprzedni. Są też kontrolki do sterowania głośnością, a dotknięcie powierzchni i jej przytrzymanie spowoduje włączenie asystentki głosowej. Oczywiście, komenda Hey Siri również będzie działać.

HomePod sterowanie

HomePod pozwoli także na obsługę wielu kont, ale tylko jedno, to główne, otrzyma dostęp do wszystkich funkcji. Pozostałe mają mieć ograniczony dostęp. Data dostępności głośnika w Polsce nie jest znana, ale nie liczmy na to, że nastąpi to w niedługim czasie.

Apple HomePod – najważniejsze cechy

  • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
  • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
  • sześć mikrofonów
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
  • wsparcie dla AirPlay 2
  • Siri
  • wymiary: 172 x 142 mm
  • waga: 2,5 kg
  • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Zobacz także: AirPods – poznaj najciekawsze triki i sztuczki

Obejrzyj również: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij