Udostępnij
Tweetnij

Apple HomePod ujawnia nowe szczegóły przed premierą

HomePod zbliża się wielkimi krokami. Nowy głośnik inteligentny Apple’a wkrótce pewnie doczeka się ogłoszenia dokładnej daty premiery. Tymczasem urządzenie testowane jest m.in. przez francuski oddział firmy z Cupertino i nowych informacji o tym sprzęcie z Siri dostarcza nam raport tamtejszego serwisu iGen.fr.

HomePod zbliża się wielkimi krokami. Nowy głośnik inteligentny Apple’a wkrótce pewnie doczeka się ogłoszenia dokładnej daty premiery. Tymczasem urządzenie testowane jest m.in. przez francuski oddział firmy z Cupertino i nowych informacji o tym sprzęcie z Siri dostarcza nam raport tamtejszego serwisu iGen.fr.

Apple HomePod AirPlay 2 Siri

HomePod został publicznie pokazany w trakcie konferencji WWDC 2017 i miał trafić do sprzedaży w grudniu. Jak dobrze wiemy, tak się nie stało i doszło do opóźnienia. Premiery spodziewamy się jednak w tym kwartale. Prawdopodobnie głośnik z Siri już wkrótce zadebiutuje, bo pojawił się na stronie komisji FCC. Tymczasem możemy zobaczyć zrzuty ekranowe z ustawień w aplikacji na iOS.

HomePod testowany jest m.in. na terenie Francji, choć nie jest to jeden z pierwszych rynków, gdzie ma odbyć się premiera tego urządzenia. Serwis iGen.fr uzyskał dostęp do zrzutów ekranowych, gdzie widać pewne ustawienia głośnika. Są one w języku francuskim, ale widać m.in., że urządzenie rzeczywiście ma pozwolić na obsługę wielu kont, o czym wspominaliśmy wam wczoraj.

Apple pozwoli na skonfigurowanie kilku kont w głośniku HomePod, aby mogły z niego korzystać różne osoby z jednego domu. Siri ma rozpoznawać domowników na podstawie ich głosu. Warto jednak dodać, że tylko jedno konto będzie główne i dostanie wszystkie możliwości, jak chociażby wysyłanie wiadomości. Pozostałe mają mieć ograniczenia i pozwolą na uruchamianie muzyki oraz sterowanie odtwarzanymi utworami. Wiemy, że urządzenie pozwoli także na integrację z różnymi scenami dla HomeKit.

Apple HomePod ustawienia iOS Apple HomePod ustawienia iOS

Apple planuje w tym tygodniu wydać system iOS 11.2.5, gdzie dodano wsparcie dla AirPlay 2 i tego urządzenia. Prawdopodobnie wtedy dowiemy się również, kiedy HomePod trafi do sklepów. Wiemy, że początkowo ma być dostępny w Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Cenę ustalono na 349 dolarów.

Apple HomePod – najważniejsze cechy

  • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
  • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
  • sześć mikrofonów
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
  • wsparcie dla AirPlay 2
  • Siri
  • wymiary: 172 x 142 mm
  • waga: 2,5 kg
  • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Zobacz także: AirPods – poznaj najciekawsze triki i sztuczki

Obejrzyj również: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

źródło: iGen.fr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij