Udostępnij
Tweetnij

Wiemy ile producenci tabletów płacą za Windows 8.1 z Bing

Informacje ujawniła Mary Jo Foley z ZDNet. Okazuje się, że w przypadku większych tabletów opłata za jedną kopię systemu wynosi 15 dolarów, a w przypadku urządzeń z ekranami o przekątnej poniżej 9 cali system dostępny jest za darmo.

Informacje ujawniła Mary Jo Foley z serwisu ZDNet. Okazuje się, że w przypadku większych tabletów opłata za jedną kopię systemu wynosi 15 dolarów, a w przypadku urządzeń z ekranami o przekątnej poniżej 9 cali system dostępny jest za darmo.

Microsoft w kwietniu zeszłego roku przekazał, że producenci tabletów z ekranami o przekątnej poniżej 9 cali otrzymują dostęp do Windows 8.1 za darmo. Potem wprowadzono Windows 8.1 z Bing z myślą o większych tabletach (z ekranami o przekątnej 10,1 cala i większej). W tym przypadku opłata wynosi 15 dolarów, a więc całkiem niewiele. Co ciekawe, w obu przypadkach roczny abonament w Office 365 Personal oferowany jest w zupełności za darmo. Co widzimy na poniższym zrzucie ekranowym ze strony Microsoft OEM Partner Center.

windows81withbing

Taka polityka związana jest oczywiście z ekspansją okienek na rynku tabletów. Dzięki temu w sprzedaży pojawiły się tablety z Windows 8.1 w cenie nawet poniżej 100 dolarów. Jak będzie w przypadku Windows 10? Czy Microsoft nadal będzie oferować system dla partnerów OEM w tak niskiej cenie? O tym przekonamy się z czasem.

źródło: ZDNet

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij