Udostępnij
Tweetnij

GeForce RTX 4060 Ti będzie mocny. Szybszy od Nvidia RTX 3080

GeFiorce RTX 4060 Ti to średniopółkowa karta grafiki firmy Nvidia, której premiera zbliża się wielkimi krokami. W sieci pojawiły się nowe informacje o tym modelu. Wygląda na to, że będzie on mocniejszy względem Nvidia RTX 3080. To oznacza, że GeForce RTX 4060 Ti może być naprawdę ciekawą propozycją dla graczy.

Nvidia GeForce RTX 4060 Ti to nowa karta grafiki z GPU Ada Lovelace, których premiery spodziewamy się jesienią. Wraz z modelami 4090, 4080 itd. Te drugie zapewne pojawią się w ofercie zielonych wcześniej. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe informacje o pierwszym z wymienionych urządzeń i te są bardzo obiecujące.

Jeśli plotki są prawdziwe, to GeForce RTX 4060 Ti zaoferuje lepszą wydajność względem modelu Nvidia RTX 3080 w wersji z 10 GB pamięci VRAM. Znajdziemy tu GPU AD104-180-A1 z 6144 rdzeniami CUDA. Poza tym znajdziemy tu 10 GB pamięci VRAM typu GDDR6, która ma komunikować się z procesorem graficznym poprzez 160-bitowy interfejs.

Nvidia GeForce RTX 4060 Ti z dużym użyciem energii

Duża wydajność karty grafiki Nvidia GeForce RTX 4060 Ti będzie jednak okupiona niemałym zapotrzebowaniem na energię. Będzie ono wyższe względem modelu RTX 3070, gdzie wynosi ono 220 W. Niestety, ale trzeba się z tym po prostu liczyć.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla systemu Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij