Udostępnij
Tweetnij

Intel Arc Alchemist A770 — wycieka specyfikacja karty grafiki

Intel Arc Alchemist A770 to desktopowa karta grafiki chipzilli, którą zobaczymy później w tym roku. Dostrzeżono ją w bazie benchmarku Geekbench. Tam pojawia się częściowa specyfikacja techniczna. Wydajność karty Intel Arc Alchemist A770 jest bardzo zbliżona do modelu GeForce RTX 2070.

Intel Arc Alchemist A770 to jedna kart grafiki, której premiera odbędzie się później w tym roku. Kompletna specyfikacja techniczna modelu pozostaje tajemnicą. Na jej temat wiemy jednak coraz więcej. Teraz za sprawą bazy popularnego benchmarku Geekbench, gdzie dostrzeżono to urządzenie.

karta grafiki Intel Arc Alchemist A770 cena specyfikacja techniczna

Karta grafiki Intel Arc Alchemist A770 ma GPU ACM-G10 oparty na architekturze Xe-HPG. Geekbench ujawnia nam, że znajdziemy tu 512 jednostek CU, a maksymalny zegar to 2,4 GHz. Ponadto widzimy, że urządzenie ma aż 16 GB pamięci. Wiemy, że są to kości GDDR6, które będą komunikować się poprzez 256-bitową szynę.

Pełna specyfikacja karty grafiki Intel Arc Alchemist A770 nieznana

Na razie nie znamy jeszcze kompletnej specyfikacji technicznej tej karty grafiki. Intel Arc Alchemist A770 ma jednak pełny GPU ACM-G10 z 32 rdzeniami Xe i otrzyma tyle samo rdzeni RT. Wydajność w teście Geekbench na razie jest na poziomie GeForce’a RTX 2070, ale finalnie powinna być dużo lepsza.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla systemu Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij