Udostępnij
Tweetnij

Samsung ogłasza Remote Access w telewizorach Smart TV

Samsung ma na koncie wiele inteligentnych sprzętów. Na liście są też telewizory Smart TV. Teraz dostaną one nową, dodatkową funkcję. Jest nią Remote Access, czyli, jak sama nazwa wskazuje, zdalny dostęp. Pozwala on na kontrolowanie treści wyświetlanych na naszym telewizorze nawet z odległych miejsc na świecie.

Samsung ogłosił Remote Access, funkcję, która ma na celu połączenie telewizora z komputerem, tabletem lub smartfonem. Użytkownicy w ten sposób mogą kontrolować treści na swoim Smart TV. Mogą też podłączyć klawiaturę i mysz do takiego urządzenia.

Najważniejszą rzeczą w tym procesie jest to, że możesz wyświetlać treści na większym ekranie, czyli na telewizorze. Nie wiadomo, jak będzie to naprawdę funkcjonować, jednak można to porównać raczej z DeX Samsunga. Urządzenie umożliwia podłączenie telefonu Galaxy do monitora i korzystanie z niego w środowisku komputerowym.

Samsung Smart TV Remote Access

Samsung Remote Access w Smart TV dzięki współpracy z VMWare Horizon

Cała akcja odbywa się bezprzewodowo. Można zatem używać zdalnego dostępu z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko dzięki współpracy z VMWare Horizon. Z takich opcji będą mogli korzystać np. przedstawiciele biur, którzy będą chcieli pokazać współpracownikom na dużym ekranie. Remote Access będzie dostępny na Smart TV od firmy Samsung w 2019 roku. Nie wiadomo jednak, na jakich dokładnie urządzeniach

Samsung dąży do stworzenia intuicyjnego i wygodnego interfejsu dla użytkowników. Dzięki Remote Access klienci będą mogli łatwo uzyskać dostęp do różnych programów, aplikacji i usług w chmurze zainstalowanych na wielu podłączonych urządzeniach bezpośrednio na ekranie telewizora. Będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami, aby zwiększyć kompatybilność zdalnego dostępu i zapewnić więcej usług naszym użytkownikom – powiedział Hyogun Lee, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij