Udostępnij
Tweetnij

Biedronka od teraz z płatnościami Blikiem

Biedronka zaskoczyła swoich klientów, kiedy wprowadziła możliwość płatności kartą. Teraz sieć sklepów postanowiła dodatkowo usprawnić nam płatności i teraz nie będziemy musieli zabierać portfela. Wystarczy nasz telefon, ponieważ już teraz jest już możliwość płacenia poprzez technologię Blik.

Biedronka zaskakuje nas kolejny raz. Do niedawna w sklepach w sieci mogliśmy płacić jedynie gotówką. Później dodatkowo wprowadzono płatność kartą. Jeśli macie zatem możliwość, możecie zapłacić również podpiętym do karty smartfonem czy zegarkiem. Bywa jednak tak, że nie macie możliwości płatności poprzez Apple Pay czy Google Pay. Teraz będziecie mieli możliwość płatności poprzez Blik.

Według badań CBOS, w 2017 r. już 92 proc. Polaków używało telefonów komórkowych. Coraz więcej jest też sondaży wskazujących na to, że nie wyobrażamy sobie, by nie zabrać ze sobą telefonu z domu. Mając na względzie te trendy, chcieliśmy w naszych sklepach rozszerzyć metody dokonywania płatności o Blika. Dzięki temu rozwiązaniu od teraz nasi klienci, będący fanami nowych technologii, mogą zapomnieć o portfelu i bez przeszkód przyjść po zakupy wyłącznie z telefonem – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka.

Blik w sklepach Biedronka już teraz

Blik to technologia, która nie wymaga od nas posiadania karty przy sobie. Wystarczy aplikacja naszego banku, która wygeneruje odpowiedni kod. Dzięki niemu będziemy mogli dokonać płatności. Kiedy to zrobimy, pojawi się okno. Wystarczy potwierdzić, że wpłacamy pieniądze i to w sumie koniec transakcji. Taką opcję mamy już w wielu sklepach, ale dopiero teraz wprowadza ją również Biedronka. Opcja jest już aktywna.

Umożliwienie płatności Blikiemw Biedronce to bardzo ważny krok w rozwoju systemu, gdyż coraz więcej osób płaci w ten sposób w sklepach stacjonarnych. Tylko w minionym kwartale, liczba tego typu transakcji wzrosła aż o 93 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2018 roku. Cieszymy się, że w każdym sklepie Biedronka można od teraz płacić Blikiem, dostępnym już w 13 aplikacjach bankowych – podkreśla Adam Kokoszkiewicz, dyrektor departamentu sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło: Informacja prasowa

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij