Udostępnij
Tweetnij

Telewizory LG dostaną nowy procesor Alpha 9. Premiera na CES 2018

LG pojawi się na tegorocznych targach CES 2018 ze swoimi telewizorami. I tym razem koreańska firma ma zamiar zaskoczyć użytkowników. Planuje pokazać możliwości nowego procesora. Alpha 9 ma zagwarantować nie tylko lepszą jakość obrazu. Został stworzony po to, by wspierać sztuczną inteligencję w tych urządzeniach.

LG pojawi się na tegorocznych targach CES 2018 ze swoimi telewizorami. I tym razem koreańska firma ma zamiar zaskoczyć użytkowników. Planuje pokazać możliwości nowego procesora. Alpha 9 ma zagwarantować nie tylko lepszą jakość obrazu. Został stworzony po to, by wspierać sztuczną inteligencję w tych urządzeniach.

lg alpha 9

LG planuje pokazać kolejną generację telewizorów podczas tegorocznych targów CES. Tym razem ma zamiar zaprezentować gamę urządzeń z procesorem Alpha 9. Będzie to następca popularnego Alpha 7. Pojawi się w różnych telewizorach.

LG już od trzech lat wygrywa nagrody za najlepsze telewizory pokazywane podczas targów CES. I tym razem ma zamiar zaskoczyć użytkowników. Najważniejsza nowością mają być sprzęty z procesorem Alpha 9. Nowy, bardziej wydajny układ został zaprojektowany specjalnie do zasilania sztucznej inteligencji i żądań języka naturalnego przy użyciu mikrofonu w pilocie telewizora. Z tymi nowymi telewizorami nie będziemy musieli myśleć nad poszczególnymi komendami, a wymawiać je w prosty sposób, by SI wyłapało żądanie i je przetworzyło w odpowiedni sposób. Będziemy mogli przykładowo nakazać urządzeniu wyłączenie się po zakończonym programie czy też zaprezentować nam ścieżkę dźwiękową z danego filmu.

Ulepszone SI doskonale nadaje się również do uruchamiania Asystenta Google. Firma LG twierdzi dodatkowo, że przekaże wszystkie żądania głosowe, których telewizor nie obsługuje bezpośrednio, właśnie do zewnętrznych programów. Asystent zajmie się pytaniami dotyczącymi m.in zegara i żądaniami z usług Google, takich jak Mapy lub Zdjęcia. Telewizor pozwoli także kontrolować różnego rodzaju produkty inteligentnego domu.

LG doda procesor Alpha 9 do 88-calowych telewizorów 8K

Nowy procesor to także, jak twierdzi LG, dodatkowe możliwości w wyświetlaniu obrazu. Ma on być znacznie lepszy dzięki czteroetapowemu procesowi redukcji szumów, zapewniającemu lepsze kolory niż ostatnia generacja. Co więcej, takie sprzęty będą gotowe do obsługi wyświetlania filmów w 120 klatkach na sekundę. Telewizory LG SUPER UHD przygotowywane na 2018 rok mają także moduł FALD, co gwarantuje głębszą czerń.

Procesor Alpha 9 znajdzie się we wszystkich telewizorach LG produkowanych w 2018 roku. Pojawi się również w 88-calowym telewizorze 8K. Więcej o nowym procesorze dowiemy się podczas targów CES 2018. Te odbędą się w Las Vegas w dniach 9-12 stycznia.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – grudzień 2017

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij