Udostępnij
Tweetnij

Snapdragon 845 zapowiedziany. Wyprodukuje go Samsung

Snapdragon 845 to nowy układ SoC firmy Qualcomm, który w przyszłym roku zagości w wielu flagowcach z Androidem. Procesor został pokazany wczoraj w trakcie Snapdragon Tech Summit i wiemy, że nadal będzie produkowany z użyciem procesu litograficznego 10 nm. Chip powstawał trzy lata i jego produkcją ponownie zajmie się Samsung.

Snapdragon 845 to nowy układ SoC firmy Qualcomm, który w przyszłym roku zagości w wielu flagowcach z Androidem. Procesor został pokazany wczoraj w trakcie Snapdragon Tech Summit i wiemy, że nadal będzie produkowany z użyciem procesu litograficznego 10 nm. Chip powstawał trzy lata i jego produkcją ponownie zajmie się Samsung.

Qualcomm Snapdragon 845

Snapdragon 845 to procesor, na którego zapowiedź musieliśmy czekać rok. Tyle czasu upłynęło od momentu, gdy Qualcomm pochwalił się Snapdragonem 835. Nowy układ SoC został pokazany przez Alexa Katouziana, ale w rzeczywistości nie wiemy o nim jeszcze zbyt wiele. Z prostej przyczyny, Amerykanie na razie nie ujawniają jeszcze szczegółów związanych z zagadnieniami technicznymi, ale te mają zostać wkrótce przekazane. Podobno jeszcze dziś.

Snapdragon 845

Snapdragon 845 zostanie połączony z nowym modemem X20, który zapewnia zgodność z LTE kat. 18. To oznacza, że można osiągnąć teoretycznie nawet 1,2 Gbps w trakcie pobierania danych. To jednak dopiero przedsmak tego, co ma wnieść łączność 5G. Nowy układ SoC nadal będzie wytwarzany przez firmę Samsung Electronics, jak to miało miejsce w przypadku Snapdragonów 835. Będzie to więc 10-nanometrowy proces litograficzny 2. generacji o nazwie 10LPP (Low Power Plus). W tym samym wytwarzany będzie Exynos 9810 dla Galaxy S9.

Samsung twierdzi, że proces 10LPP pozwala na uzyskanie około 10% lepszej wydajności przy 15% redukcji zapotrzebowania na energię w porównaniu do 10LPE. To oznacza, że możemy spodziewać się wzrostów wydajności i lepszej energooszczędności. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Snapdragon 845 trafi do nowego flagowca Xiaomi

Snapdragon 845 ma trafić na pokład nowego flagowca firmy Xiaomi, co potwierdził wczoraj Lei Jun, CEO chińskiej firmy. Dokładna jego nazwa nie została sprecyzowana, ale najpewniej chodzi o Mi 7. W trakcie wydarzenia usłyszeliśmy następujące słowa.

Jestem bardzo podekscytowany uczestnictwem w Snapdragon Technology Summit i potwierdzam, że bliskie relacje Xiaomi z Qualcomm Technologies w segmencie premium będą w 2018 roku kontynuowane. Xiaomi angażuje się w tworzenie urządzeń łączących nowatorskie innowacje w zakresie technologii i pięknego designu, jednocześnie rzucając wyzwania cenowe i wybraliśmy SoC Snapdragon 845 do naszego kolejnego flagowego smartfona.

Snapdragon 845 trafi także do wielu innych smartfonów. Na pewno pojawi się także w Galaxy S9. SoC powstawał aż trzy lata, a więc niemało. Firma pochwaliła się, że skupia się na rozwoju sztucznej inteligencji, co widzimy także na przykładzie innych producentów.

źródło: The Verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij