Udostępnij
Tweetnij

watchOS 4.2 dostępny dla wszystkich użytkowników Apple Watchy

watchOS 4.2 to kolejna aktualizacja, po iOS 11.2 i tvOS 11.2, którą Apple udostępniło w ciągu ostatnich dni. Tym razem jest to uaktualnienie oprogramowania dla właścicieli zegarków Apple Watch. Nowa wersja wnosi nie tylko poprawki błędów, ale również pewne nowości. Niestety, z najciekawszej z nich w Polsce nie skorzystamy.

watchOS 4.2 to kolejna aktualizacja, po iOS 11.2 i tvOS 11.2, którą Apple udostępniło w ciągu ostatnich dni. Tym razem jest to uaktualnienie oprogramowania dla właścicieli zegarków Apple Watch. Nowa wersja wnosi nie tylko poprawki błędów, ale również pewne nowości. Niestety, z najciekawszej z nich w Polsce nie skorzystamy.

watchOS 4.2 dla Apple Watch

iOS 11.2 udostępniono w sobotę, gdy użytkowników iPhone’ów zaczęły trapić dziwne problemy. W poniedziałek wydano tvOS 11.2, a teraz nadszedł czas na watchOS 4.2 dla właścicieli zegarków Apple Watch. Uaktualnienie dostępne jest od wczoraj wieczorem i wnosi następujące nowości oraz udoskonalenia.

watchOS 4.2 – oficjalny wykaz zmian

To uaktualnienie zawiera nowe funkcje, udoskonalenia oraz poprawki błędów:

  • dodaje możliwość wysyłania i odbierania pieniędzy między znajomymi i członkami rodziny oraz proszenia o płatności przy użyciu funkcji Apple Pay Cash w Wiadomościach lub poprzez Siri (tylko USA);
  • dodaje obsługę spryskiwaczy i kranów zgodnych z HomeKit w aplikacji Dom;
  • dodaje nowy typ treningu, pozwalający osobom uprawiającym zimowe sporty zjazdowe śledzić dystans, średnią prędkość, liczbę zjazdów oraz przewyższenie w aplikacjach innych firm (na Apple Watch Series 3);
  • rozwiązuje problem, który sporadycznie powodował ponowne uruchomienie Apple Watch podczas pytania Siri o pogodę;
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego część użytkowników nie mogła przewijać zawartości ekranu czujnika tętna;
  • usuwa problem, który uniemożliwiał niezależne wyłączenie alertu alarmu oraz zakończonego odliczania, jeśli oba były włączone jednocześnie.

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich krajach lub regionach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://www.apple.com/pl/watchos/feature-availability/.

Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem: https://support.apple.com/pl-pl/HT201222.

Apple Pay Cash wcześniej pojawiło się dla użytkowników iOS 11.2. To funkcja, którą pokazano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Niestety, w Polsce z niej nie skorzystamy, z czym trzeba się pogodzić.

Firma z Cupertino udostępni jeszcze, możliwe, że jeszcze dziś, system macOS 10.13.2 i to by było na tyle w przypadku większych aktualizacji na ten rok. W przyszłym roku rozpoczną się beta testy iOS 11.3, watchOS 4.3 itd.  Dopiero wtedy spodziewamy się wprowadzenia nowych funkcji.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij