Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay Cash dostępne dla użytkowników iOS 11.2

Apple Pay Cash to jedna z ciekawszych nowości systemu iOS 11.2, który udostępniono pod koniec zeszłego tygodnia. Funkcja pozwala na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhone’ów poprzez iMessage. Gigant z Cupertino właśnie wdraża ją na urządzeniach osób ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce z tego nie skorzystamy.

Apple Pay Cash to jedna z ciekawszych nowości systemu iOS 11.2, który udostępniono pod koniec zeszłego tygodnia. Funkcja pozwala na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhone’ów poprzez iMessage. Gigant z Cupertino właśnie wdraża ją na urządzeniach osób ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce z tego nie skorzystamy.

Apple Pay Cash iOS 11.2

iOS 11.2 udostępniono w sobotę. Jak dobrze wiemy, Apple nie bardzo miało inne wyjście i dlatego zdecydowano się na nietypową premierę w weekend, bo 2 grudnia użytkowników iPhone’ów zaczęły nękać dziwne problemy. W tej wersji poprawiono nie tylko błędy, ale wprowadzono też nowe funkcje. Jedną z najciekawszych z nich jest Apple Pay Cash.

Apple Pay Cash to usługa, którą zapowiedziano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy iPhone’ów (a także zegarków Apple Watch) mogą przesyłać pomiędzy sobą pieniądze. Można to robić w bardzo wygodny sposób. Najpierw mogli robić to beta testerzy iOS 11.2, a teraz firma z Cupertino udostępnia to rozwiązanie wszystkim osobom w Stanach Zjednoczonych, które mają już zainstalowaną nową aktualizację oprogramowania.

Apple Pay Cash nie dla Polski

Apple Pay Cash to ciekawa funkcja, ale w Polsce z niej nie skorzystamy. W kraju tak naprawdę ciągle czekamy na dostępność podstawowej funkcji Apple Pay, czyli możliwości płacenia w sklepach iPhone’ami. Choć nasz kraj świetnie się do tego nadaje pod względem technicznym, tak usługa ciągle nie została jeszcze wprowadzona. Na pewno nie ma co na nią liczyć w tym roku, ale kto wie, a może już w przyszłym? Polskie banki testują platformę i część z nich jest gotowych do wprowadzenia tego rozwiązania. Niestety, ostateczna decyzja związana z dostępnością należy do firmy z Cupertino.

Może ci się spodobać: AirPlay 2 – co już wiemy o tej technologii?

iOS 11.2 wprowadza też inne nowości

iOS 11.2 to naprawdę duża aktualizacja oprogramowania, gdzie wprowadzono liczne nowości i udoskonalenia. Dodano wsparcie dla ładowarek bezprzewodowych o mocy 7,5W dla iPhone’ów 8 i X. Następnie mamy nowy typ danych w HealthKit związany ze sportami zimowymi czy komunikaty związane z rozłączaniem połączeń Bluetooth oraz Wi-Fi w centrum sterowania.

Wczoraj Apple udostępniło także aktualizację do tvOS 11.2, a dziś prawdopodobnie doczekamy się premiery macOS 10.13.2 i watchOS 4.2. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Kolejną aktualizacją dla iPhone’ów będzie iOS 11.3.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij