Udostępnij
Tweetnij

Snapdragon X50 – modem 5G dla przyszłych smartfonów (wideo)

Firma Qualcomm ma w planach wydanie nowego modemu 5G. Snapdragon X50 ma pojawić się w smartfonach w 2018 roku.

Firma Qualcomm ma w planach wydanie nowego modemu 5G. Snapdragon X50 ma pojawić się w smartfonach w 2018 roku.

Firma Qualcomm zaprezentowała nowe modemy 5G. Snapdragon X5 ma oferować prędkość pobierania na poziomie 5 Gbps, czyli o 400 razy szybszą niż modemy 4G dostępne aktualnie na rynku. Jest to także pierwszy modem 5G przygotowywany do masowej produkcji.

Snapdragon X50 współpracuje z szerokim pasmem fal milimetrowych 28 GHz, które uzyskują świetną transmisję danych. Technologia mmWave była dotychczas krytykowana za słabą przenikalność, jednak konstrukcja, jaką stworzył Qualcomm ma sprostać temu wyzwaniu.

snapdragon x50 5g

Qualcomm zapewnił również, że nie będzie problemu, gdy użytkownik straci połączenie z siecią 5G. Zostanie wtedy przełączony na 4G/LTE. Wspólnie z firmami Telstra, Netgear oraz Ericsson pracuje także nad Gigabit LTE, czyli urządzeniem, dzięki któremu przełączanie się pomiędzy siecią 5G a 4G LTE nie będzie aż tak odczuwalne. Pierwsze smartfony ze Snapdragon X50 mają pojawić się w 2018 roku. Qualcomm uważa, że zapowiedź nowego modemu stanowi nacisk na to, by szybciej wprowadzać zmiany względem standardu 5G NR.

Źródło: Qualcomm

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij