Udostępnij
Tweetnij

iPhone nadal najpopularniejszym smartfonem wśród nastolatków

Firma Piper Jeffray opublikowała wyniki najnowszej ankiety, z której wynika, że iPhone wciąż jest najpopularniejszym smartfonem wśród młodych użytkowników.

Firma Piper Jeffray opublikowała wyniki najnowszej ankiety, z której wynika, że iPhone wciąż jest najpopularniejszym smartfonem wśród młodych użytkowników.

Firma Piper Jaffray zrobiła ankietę pomiędzy młodymi użytkownikami smartfonów. Podobne pytania zadają nastolatkom co pół roku i w ten sposób dowiadują się, jakie są najnowsze trendy wśród młodych ludzi. Ankieta była przeprowadzona wśród 10 tysięcy nastolatków, z których 6,5 tysiąca brało udział w podobnym sondażu kilka miesięcy temu. Ankieta wykazała, że niezmiennie na pierwszym miejscu wśród młodych użytkowników smartfonów jest wciąż iPhone.

iphone ankieta

Kwietniowa ankieta wykazała, że iPhone będzie następnym telefonem aż 75% pytanych młodych ludzi. W październiku smartfony Apple’a były jeszcze popularniejsze. Według sondażu aż 79% nastolatków ma zamiar używać iPhone’a jako następnego telefonu. Zwiększyła się także liczba młodych użytkowników smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. Poprzednia ankieta wykazała wynik na poziomie 69%, aktualna – 74%.

Z innych informacji, jakie zostały ujawnione z pomocą ankiety wynika, że najpopularniejszą aplikacją wśród młodych ludzi jest Snapchat. Korzysta z niego aż 35% ankietowanych nastolatków. Na drugim miejscu znalazł się Instagram z wynikiem 24%.

Ankieta przeprowadzona została wśród nastolatków, z których 55% to chłopcy, a 45% – dziewczyny. Średnia zarobków w ich domach wynosiła 68 tys. dolarów, natomiast średni wiek pytanych – 16 lat.

Źródło: PiperJaffray

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij