Udostępnij
Tweetnij

Microsoft pracuje nad własną kartą SIM dla urządzeń z Windows 10?

Nowa karta SIM, nad którą pracuje gigant z Redmond, pozwoli na na połączenie z szybkim Internetem bez konieczności wiązania się umową z operatorem sieci komórkowej.

Cellular Data

Nowa karta SIM, nad którą pracuje gigant z Redmond, pozwoli na połączenie z szybkim Internetem bez konieczności wiązania się umową z operatorem sieci komórkowej.

Jeśli wierzyć plotką, to Microsoft pracuje nad kartą SIM, która będzie pozwalała na połączenie się z Internetem przy użyciu urządzenia z systemem Windows 10, przy czym użytkownik zapłaci tylko za te dane, które wykorzystał. Firma nie ogłosiła jeszcze swoich planów, jednak uruchomiła aplikację w swoim sklepie, która pozwoli użytkownikom podłączyć do szybkiej ogólnokrajowej sieci komórkowej za pomocą karty SIM firmy Microsoft.

W opisie aplikacji możemy przeczytać, że dostaniemy możliwość kupienia pakietu danych przez urządzenia z systemem Windows, a będziemy mogli to zrobić poprzez konto Microsoft. Nie wiadomo jeszcze, w których krajach gigant z Redmond wystartuje z nową ofertą. Nie jest też powiedziane, ile taka usługa będzie kosztować. Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać.

Kto wie, a może nowe rozwiązanie będzie zbliżone do tego, co oferuje Apple SIM w iPadach? O tym przekonamy się z czasem.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij