Udostępnij
Tweetnij

Ouya ma problemy finansowe?

Wszystko wskazuje na to, że firma zajmująca się małą konsolą może zostać niedługo sprzedana.

ouya

Wszystko wskazuje na to, że firma zajmująca się małą konsolą może zostać niedługo sprzedana.

Ouya to niewielka konsola, która powstała dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Twórcy zapowiadali powiew świeżości wśród konsol. Efekty nie zaspokoiły jednak oczekiwań graczy i o sprzęcie szybko zapomniano, szczególnie, że na horyzoncie pojawiły się także konsole nowej generacji od Microsoftu czy Sony. Teraz dodatkowo okazało się, że twórcy sprzętu mogą mieć niemałe problemy finansowe.

Według informacji, które trafiły do sieci, Julie Uhrman, prezes Ouyi, wysłała do inwestorów notkę, w której wyjaśniła, że jej firma nie spełniła oczekiwań jednego z inwestorów. Nie udało się również im wynegocjować możliwości spłaty powstałego w ten sposób długu, w wyniku czego Ouya musi zostać wystawiona na sprzedaż. Do końca miesiąca przedstawiciele firmy będą podobno poszukiwać zainteresowanych jej zakupem. Nie wiadomo jednak czy te informacje są prawdziwe, choć faktycznie konsola nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a firma miała niemały problem w budowaniu katalogu gier na konsolę z Androidem.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij