Udostępnij
Tweetnij

iOS 8 już na 81% wszystkich iUrządzeń

Firma z Cupertino opublikowała świeże statystyki, z których wynika, że przyjęcie systemu iOS 8 znajduje się obecnie na poziomie 81%.

Firma z Cupertino opublikowała świeże statystyki, z których wynika, że przyjęcie systemu iOS 8 znajduje się obecnie na poziomie 81%.

Apple, na stronie dla deweloperów aplikacji, opublikowało nowe dane statystyczne związane z udziałem poszczególnych wersji systemu iOS. Okazuje się, że najnowsza wersja oprogramowania, czyli iOS 8, zadomowiło się na 81% wszystkich aktywnych iUrządzeń. Udział iOS 7 spadł do wartości 17%, a pozostałe wersje systemu stanowią tylko 2%. Dane te zebrano na podstawie odwiedzin sklepu App Store w dniu 27 kwietnia.

ios8

Warto dodać, że do tej pory Apple sprzedało ponad 1,1 mld iUrządzeń pracujących w oparciu o system iOS. Niemniej, część z nich (głównie starsze urządzenia) są już nieaktywne. Niestety, firma z Cupertino nie chwali się publicznie informacjami na temat liczby aktywnych iPhone’ów czy iPadów. Tego typu szczegóły nie są znane.

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij