Udostępnij
Tweetnij

HTC pracuje nad własnym systemem operacyjnym?

HTC to wciąż duży gracz w segmencie urządzeń z Androidem. Może nie aż tak duży jak Samsung, ale mający niewątpliwie duży potencjał. Dzisiaj w sieci pojawiła się informacja, że potentat pracuje nad własnym systemem operacyjnym.

HTC

HTC to wciąż duży gracz w segmencie urządzeń z Androidem. Może nie aż tak duży jak Samsung, ale mający niewątpliwie duży potencjał. Dzisiaj w sieci pojawiła się informacja, że potentat pracuje nad własnym systemem operacyjnym.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych tricków na tablety z Androidem

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sytuacja wygląda tak, że HTC od pewnego czasu zmaga się z kłopotami finansowymi. Jak donoszą źródła, ten status quo może poprawić wprowadzenie systemu operacyjnego, zaprojektowanego przez HTC, ale z przeznaczeniem na szczególny i chłonny rynek chiński.

Jak donosi Wall Street Journal, HTC już prowadzi wstępne prace nad takim OS. Ma on mieć na celu integrację z lokalnymi usługami, choćby z Weibo. Niestety nie wiadomo czy HTC pójdzie tym tropem. Nie wiadomo również, czy ewentualnie system ten będzie oparty na Androidzie, czy będzie jego klonem. Nie wiemy także czy jeśli się pojawi się w ofercie potentata, ten pomyśli o ewentualnym jego rozszerzeniu na inne rynki. Prawda jest taka, że tego typu prace wymagają dużych nakładów finansowych,. W przypadku braku powodzenia może się to skończyć całkowitą, finansową klapą producenta.

Źródło: Ubergizmo

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij