Udostępnij
Tweetnij

20-calowy tablet 4K Panasonica zadebiutuje na IFA 2013

Panasonic uchylił dzisiaj rąbka tajemnicy dotyczącej planów wystawowych na targach IFA 2013. Dzięki temu wiemy, że jednym prezentowanych przez firmę produktów będzie 20-calowy tablet.

Tablet Panasonic

Panasonic uchylił dzisiaj rąbka tajemnicy dotyczącej planów wystawowych na targach IFA 2013. Dzięki temu wiemy, że jednym prezentowanych przez firmę produktów będzie 20-calowy tablet.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przy okazji wycieku, Panasonic chwali się, że będzie to najcieńszy na świecie tablet z ekranem o przekątnej 20 cali. Rozmiar ekranu robi wrażenie, prawda? Matryca wykorzystana w tej „dachówce”, żeby nie powiedzieć „dachówie” ;), ma być wykonana w technologii OLED i ma oferować rozdzielczość 4K. Tu należy uściślić informację o tym ostatnim parametrze, ponieważ ekran będzie miał rozdzielczość 3840 x 2560 pikseli. Stanie się tak dlatego, że format obrazu tego ekranu to 15:10. Dla porównania, w przypadku tradycyjnej matrycy 4K w formacie 16:10, ekran miałby rozdzielczość 3840 x 2160. Dzięki zastosowaniu technologii OLED ma to być również najlżejszy tablet w tym rozmiarze na świecie.

Pierwszy jego prototyp, przypomnijmy, pojawił się ta tegorocznych targach CES. Wówczas było to urządzenia pracującego pod kontrolą Windows 8. W jego wnętrzu zaś upakowano 1,8GHz procesor Intel i5 3427U vPro, grafikę NVIDIA GeForce, 4GB pamięci operacyjnej i dysk SSD o pojemności 128GB. Miał on trafić na rynek w lecie bieżącego roku. Jak widać złapał mały poślizg i zadebiutuje na targach IFA w Berlinie.

Źródło: Tech Radar

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij