Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google podpowiada, jak ważne jest mycie rąk

Asystent Google również może być pomocny w walce z pandemią COVID-19. Jak dobrze wiemy, obecnie mycie rąk jest bardzo ważne. Google postanowiło umieścić nową opcję w Asystencie w związku z koronawirusem. To utwór o tym, jak prawidłowo myć ręce. Nie jesteśmy jednak pewni, czy rzeczywiście chcecie to usłyszeć.

Chiński koronawirus rozprzestrzenia się po świecie i obecnie bardzo ważną czynnością jest częste mycie rąk. Przypomni o tym także Asystent Google i po prostu trzeba go o to zapytać. Funkcja jest już dostępna w anglojęzycznej wersji funkcji i ma postać piosenki trwającej 40 sekund. Może nie brzmi to zbyt dobrze, ale w czasie pandemii może mieć znaczenie edukacyjne.

Jeśli wyda się polecenie „HeyGoogle, help me wash my hands”, to po chwili Asystent otworzy piosenkę o myciu rąk. Możecie to sobie odsłuchać na poniższym wideo.

Asystent Google śpiewający o tym, że mycie rąk jest ważne

Pamiętajmy, że mycie rąk obecnie rzeczywiście jest bardzo istotne. Powinniśmy to robić za każdym razem po powrocie do domu. Wystarczy woda z mydłem, a samą czynność warto wykonywać przez 30 sekund lub dłużej. W kraju mamy coraz więcej chorych na COVID-19 i taka praktyka może pomóc nam uniknąć zakażenia.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij