Udostępnij
Tweetnij

Apple dodaje na stronie sekcję Rodziny. iOS 12 ma wprowadzić dla rodziców nowe opcje

Apple dodało do własnej strony nową sekcję o nazwie Rodziny. Tutaj można znaleźć różne informacje, które rodzice powinni znać. Są to kontrola rodzicielska czy możliwość lokalizowania dzieci. Wiemy, że Apple zamierza wprowadzić nowe opcje dla rodziców wraz z systemem iOS 12, który zostanie zaprezentowany na WWDC 2018.

iOS 12 prędko nie zadebiutuje. Spodziewamy się go dopiero w drugiej połowie roku. Dotychczasowe przecieki sugerują, że rodzice dostaną z tą aktualizacją nowe opcje z zakresu kontrolki rodzicielskiej. Tymczasem Apple uruchomiło na własnej stronie zupełnie nową sekcję o nazwie Rodziny. Tu zebrano różne informacje, które z pewnością przydadzą się rodzicom.

Kontrola rodzicielska iOS 12

Apple na nowej stronie zachęca rodziców do poznania narzędzi, które oferują systemy iOS oraz macOS. Dzięki dostępnym opcjom można ograniczać dostęp do aplikacji, zarządzać transakcjami wewnątrz programów i gier czy zawężać dostęp do stron internetowych. Następnie Apple nakłania do skorzystania z funkcji Znajdź. Jak dobrze wiemy, w ten sposób można lokalizować urządzenia członków rodziny i dowiedzieć się, gdzie aktualnie się znajdują. To z pewnością przydatna opcja dla rodziców. Gigant z Cupertino omawia również opcje z zakresu współdzielenia się aplikacjami, muzyką czy filmami oraz plikami przechowywanymi w iCloud.

Apple w iOS 12 sprawi, że kontrola rodzicielska będzie jeszcze lepsza

iOS 12 to nadchodząca wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów. Wiemy, że Apple pokaże system w trakcie konferencji WWDC 2018, której keynote otwierający odbędzie się 4 czerwca w San Jose. Wtedy poznamy najważniejsze informacje. Wiemy, że niedługo po tym oprogramowanie zostanie udostępnione deweloperom do testów.

iOS 12 wprowadzi udoskonalenia, które obejmą narzędzia dla rodziców. Kontrola rodzicielska ma działać jeszcze lepiej i pojawią się w niej nowe opcje. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie. O tym przekonamy się dopiero z czasem, bo gigant z Cupertino na ten moment w ogóle nie komentuje żadnych plotek i przecieków, które związane są z nowym systemem dla iPhone’ów.

Apple udostępni iOS 12 dla wszystkich użytkowników dopiero we wrześniu. Zapewne w kilka dni po premierze nowych iPhone’ów, których również spodziewamy się pod koniec lata. Publiczne beta testy oprogramowania rozpoczną się jednak wcześniej. Zapewne już w okolicy drugiej połowy czerwca.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Dom i HomeKit:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij