Udostępnij
Tweetnij

VAIO odłączy się od Sony na dobre już w lipcu

Sony przekazało, że sprzedaje dział Vaio na początku lutego. Zdaje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do pierwszego lipca tego roku.

Sony VAIO

Sony przekazało, że sprzedaje dział VAIO na początku lutego. Zdaje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do pierwszego lipca tego roku.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sony przekazało na początku lutego, że pozbywa się działu VAIO. Nowy właścicielem stanie się JIT (Japan Industrial Partners). Natomiast teraz dowiadujemy się, że transakcja powinna zostać sfinalizowana do pierwszego lipca tego roku.

Sprzedaż działu VAIO będzie również wiązać się z licznymi zwolnieniami. W samej Japonii pracę straci 1500 osób, a w pozostałych regionach świata 3,5 tysiąca pracowników. Warto dodać, że podmarka VAIO została założona przez Sony w 1996 roku i po 18 latach zostanie uśmiercona.

Sony obecnie skupia się na rynku urządzeń mobilnych, w tym przede wszystkim smartfonów z Androidem. Japończycy na VAIO stracili w ostatnim czasie sporo pieniędzy. Stąd też zapadła decyzja związana ze sprzedażą.

Źródło: Engadget Japonia

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij