Udostępnij
Tweetnij

Sharp przygotowuje ekran dla tabletów z 600 ppi!

Zdaje się, że Sharp nie zamierza odpuścić konkurencji i przygotowuje się do wyprodukowania około 7-calowego ekranu o rozdzielczości 4K, gdzie gęstość pikseli wyniesie aż 600 ppi!

sharp-AQUOS-PAD-SHT22-21-bezel-less-handling1

Zdaje się, że Sharp nie zamierza odpuścić konkurencji i przygotowuje się do wyprodukowania około 7-calowego ekranu o rozdzielczości 4K, gdzie gęstość pikseli wyniesie aż 600 ppi!

Przeczytaj koniecznie >> Wszystko o technologiach w serwisie Tablety.pl

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oppo Find 7 jest smartfonem, który obecnie może pochwalić się największą gęstością pikseli na poziomie aż 538 ppi. Japończycy z firmy Sharp zamierzają jednak wkrótce przełamać tę barierę i rozpocząć produkcję ekranów dla tabletów i smartfonów, które będą mogły pochwalić się gęstością pikseli na poziomie aż 600 i więcej ppi!

Dokładne detale na chwilę obecną jeszcze nie są znane, ale jeśli ekran dla tabletu ma mieć gęstość pikseli aż 600 ppi i jego rozdzielczość wyniesie 4K (3840 x 2160 pikseli) to oznacza, że przekątna wyświetlacza będzie wynosiła około 7,3 cala. Co ciekawe, Sharp ma w planach również ekran dla phabletów, którego rozdzielczość również ma wynosić około 4K. Jeśli tak, to w tym przypadku gęstość pikseli wyniesie około 800 ppi! Masowa produkcja tych ekranów ma wystartować dopiero wiosną przyszłego roku, a więc przed końcem obecnego nie zobaczymy żadnych nowych urządzeń w nie wyposażonych. To nastąpi później.

Źródło: Nikkei

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij