Udostępnij
Tweetnij

Phablety sprzedają się lepiej niż małe tablety

Zgodnie z najświeższym raportem przedstawionym przez Technalysis Research, phablety staną się „czrnym koniem” rynku urządzeń mobilnych w przyszłym roku. Zdaniem firmy, to właśnie te urządzenia wyprą ze sprzedaży małe tablety.

Samsung Galaxy Note 3 - kolory

Zgodnie z najświeższym raportem przedstawionym przez Technalysis Research, phablety staną się „czrnym koniem” rynku urządzeń mobilnych w przyszłym roku. Zdaniem firmy, to właśnie te urządzenia wyprą ze sprzedaży małe tablety.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja phabletu Asus Fonepad Note 6

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Technalysis Research przeprowadziła rozpoznanie kilkunastu rynków sprzedaży urządzeń mobilnych. Konkluzją jest to, iż w bieżącym roku nadspodziewanie dobrze sprzedawały się phablety, czy jak wolicie tabletofony, z ekranami o wielkościach zawierających sie w przedziale pomiędzy 5,5 a 5,6 cala. Wyniki badań zaskoczyły nawet szefa Technalysis Research, Boba O’Donnella. W rozmowie z miesięcznikiem Forber przyznał on, że phablety, choć z początku traktowane jako swego rodzaju wynaturzenie na rynku urządzeń mobilnych, okazały się sporym sukcesem i czymś, czego dokładnie poszukuję klienci.

Technalysis Research szacuje, że sprzedaż phabletów sięgnie w 2014 roku liczby 175 milionów sztuk. Cyfra ta oznacza, że, przewyższy tym samy wyniki osiągnięte przez tablety z ekranami 7- do 8-calowymi, których sprzedaż określana jest na poziomie 165 milionów jednostek.

Co więcej, tabletofony są najbardziej popularne w określonych regionach świata – południowej Korei, Chinach, Brazylii, Indonezji, na Tajwanie oraz we wschodniej Europie. O’Donnell w swojej wypowiedzi dla Forbesa dodał, że Apple może spowodować dodatkowe przyspieszenie rynku phabletów, jeśli zdecyduje się na wprowadzenie powiększonej wersji iPhone, o czym głośno w ostatnich doniesienia na temat potentata z Cupertino.

Źródło: Fudzilla

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij