Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook do pracowników Apple: „mamy duże plany na 2014 rok”. Jakie?

Tim Cook wysłał do pracowników Apple wiadomość e-mail, w której podsumował tegoroczny rok, jak i również wspomniał o najbliższych planach firmy na kolejny, 2014 rok. Firma z Cupertino przygotowuje wiele nowych produktów, których premiery doczekamy się na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy. Jakie to urządzenia? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

Tim Cook - CEO Apple

Tim Cook wysłał do pracowników Apple wiadomość e-mail, w której podsumował tegoroczny rok, jak i również wspomniał o najbliższych planach firmy na kolejny, 2014 rok. Firma z Cupertino przygotowuje wiele nowych produktów, których premiery doczekamy się na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy. Jakie to urządzenia? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tim Cook – CEO Apple wysłał wiadomość e-mail do pracowników, w której postanowił poddać się refleksji i podsumował tegoroczny rok swojej firmy. W 2013 roku doczekaliśmy się od Apple wielu udanych produktów, w tym nowych iPhone’ów i iPadów, systemu iOS 7 oraz OS X Mavericks, jak i wielu innych, ciekawych urządzeń. Na końcu listu czytamy następujące słowa: „mamy wiele oczekiwań względem 2014 roku, w tym wielkie plany, które sądzimy, że zostaną pokochane przez klientów. Jestem bardzo dumny z tego, że mogę stać obok was […] uważam się za najszczęśliwszą osobę na świecie z powodu możliwości pracy z wami wszystkimi w tej niesamowitej firmie.

Jakich więc produktów możemy spodziewać się od Apple w przyszłym roku?

Nowe iPady oraz iPhone’y

To nie powinno nikogo dziwić. W przyszłym roku Apple zapewne odświeży portfolio iPhone’ów, jak i iPadów. W pierwszym przypadku spodziewamy się przede wszystkim większego wyświetlacza. Plotki sugerują ekran o przekątnej około 4,7 cala. Z pewnością iPhone 6 dostanie również nowy procesor A8 oraz więcej funkcji dla przycisku Touch ID. W przypadku iPadów możemy chyba spodziewać się nieco więcej. Prawdopodobnie rodzina tabletów Apple powiększy się o nowy model, który ma być wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 12,9 cala. Plotki mówią, że urządzenie w wersji z ekranem o rozdzielczości 2K ma trafić do sprzedaży już wiosną, a jesienią tablet zostanie odświeżony i doczeka się wyświetlacza 4K. Jest również całkiem prawdopodobne, że iPady otrzymają w przyszłym roku przycisk Touch ID.

Zegarek iWatch

Inteligentny zegarek od Apple jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez fanów produktów. Plotki na jego temat krążą po sieci już od wielu miesięcy i spodziewamy się, że w 2014 roku, prawdopodobnie w drugiej połowie, w końcu się go doczekamy. Informacje na temat iWatch są bardzo różne. Pewne źródła sugerują, że będziemy mieć do czynienia z dwoma wersjami zegarka: dla kobiet i mężczyzn, a inne, że tylko z jednym modelem z około 1,3-calowym wyświetlaczem OLED. Ponadto smart watch od Apple ma dysponować technologią bezprzewodowego ładowania baterii i będzie pracować w oparciu o zmodyfikowaną wersję systemu iOS.

Apple TV  i iTV

Kolejnymi produktami są odświeżone Apple TV, które ostatni raz doczekało się większej aktualizacji niemal dwa lata temu. Apple z pewnością rozszerzy możliwości tego akcesorium, być może o wsparcie dla gier, o które wręcz w tym przypadku się prosi. Wiemy również, że firma z Cupertino przygotowuje własny telewizor, czyli mityczny iTV. Część źródeł sugeruje jednak, że projekt ten zostanie opóźniony i może pojawić się dopiero w 2015 roku. Plotki mówią o telewizorze z ekranem o przekątnej 55 i 60 cali.

Co jeszcze?

Z pewnością w przyszłym roku doczekamy się także nowych MacBooków oraz komputerów stacjonarnych z procesorami Intel Broadwell i innymi udoskonaleniami. Bardzo możliwe, że Apple odświeży także stację AirPort Express, która jeszcze nie doczekała się wsparcia dla Wi-Fi 802.11ac.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij