Udostępnij
Tweetnij

WSJ: Microsoft przygotowuje 7-calowy tablet Surface

Pierwsze plotki na temat mniejszego, 7-calowego tabletu Surface od Microsoftu pojawiły się już kilka tygodni temu. Teraz z kolei informację potwierdził dziennik The Wall Street Journal.

Pierwsze plotki na temat mniejszego, 7-calowego tabletu Surface od Microsoftu pojawiły się już kilka tygodni temu. Teraz z kolei informację potwierdził dziennik The Wall Street Journal.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

The Wall Street Journal informuje, że Microsoft rzeczywiście przygotowuje mniejszy, 7-calowy tablet Surface. Z raportu dziennika nie dowiadujemy się zbyt wiele, ale masowa produkcja tabletu ma ruszyć później w tym roku. Całkiem więc możliwe, że nowego Surface’a moglibyśmy spodziewać się w sprzedaży jeszcze przed gwiazdką.

Mniejszy Surface miałby być wyposażony w 7-calowy wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości. Microsoft niedawno zmniejszył wymagania wobec ekranów dotykowych dla Windows 8 otwierając tym samym producentom drogę do produkcji mniejszych tabletów internetowych z okienkami, na przykład o przekątnej 7 lub 8 cali. Wiemy, że tego typu produktów możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym miesiącu, a ich cena w Polsce ma nie przekroczyć magicznej bariery 1499 złotych.

Microsoftowi do tej pory nie udało się zawojować rynku tabletów. Niedawno pojawiły się raporty, z których wynika, że sprzedaż Surface w kilka miesięcy osiągnęła poziom sprzedaży w postaci zaledwie 1,5 mln sztuk.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij