Udostępnij
Tweetnij

Netflix: nasze produkcje nie pojawią się w usłudze VoD Apple

Przed nami marcowa konferencja Apple, gdzie przede wszystkim spodziewamy się nowej usługi VoD. CEO Netflix, Reed Hastings przekazał, że produkcje jego firmy czy subskrypcje nie będą w żaden sposób oferowane poprzez Apple TV. Wiemy jednak, że Tim Cook i spółka prowadzili rozmowy z przedstawicielami HBO i Showtime’a.

Netflix nie będzie w żadnym stopniu częścią usługi VoD Apple, której zapowiedź ma odbyć się 25 marca, czyli w najbliższy poniedziałek. Informację przekazał w poniedziałek Reed Hastings, CEO największej platformy streamingowej na świecie. To jednak decyzja, która wcale chyba nikogo nie dziwi. Wszak obie firmy będą wkrótce konkurować pomiędzy sobą o widzów.

Reed Hastings twierdzi, że Apple jest świetną firmą, ale Netflix nie będzie powiązany z nową usługą VoD. Dotyczy to zarówno treści, jak i modelu subskrypcji. Produkcje oryginalne również nie zostaną udostępnione firmie z Cupertino. Pomimo tego, że gigant na licencjonowaniu mógłby zarobić dodatkowe pieniądze.

Netflix VoD Apple TV marcowa konferencja

Netflix stara się uniezależniać od Apple

Netflix był w 2018 roku najbardziej dochodową aplikacją z App Store. Użytkownicy wydali w niej blisko 800 mln dolarów. Jednak 30% tej kwoty trafiło bezpośrednio do Apple, bo firma z Cupertino pobiera właśnie taką prowizję od sprzedaży czegokolwiek poprzez App Store. Nie jest to mało i dlatego popularna platforma streamingowa wyłączyła możliwość kupowania nowych subskrypcji poprzez aplikację na iOS.

Netflix również do tej pory nie zintegrował się z nową aplikacją TV od Apple. To oznacza, że zawartość serwisu tam nie trafia. Nie dziwi więc, że nie chce też mieć nic wspólnego z nadchodzącą usługą VoD. Warto jednak dodać, że Tim Cook i spółka prowadzili także rozmowy z HBO i Showtime. Może coś z nich wynikło.

Przeczytaj także: Nowy Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Recode

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij