Udostępnij
Tweetnij

Android O beta – jak zainstalować nowy system Google już teraz?

Google zapowie system Android O w trakcie konferencji I/O 2017 i rozpocznie program publicznych testów oprogramowania. Tym razem nowego Androida można wypróbować nie tylko poprzez instalację systemu z obrazów, ale także w wygodniejszy sposób, jakim jest program Android O Beta. W ten sposób nowy OS można pobrać drogą OTA.

Android O beta

Pierwsza kompilacja systemu Android O Developer Preview została udostępniona w marcu. Wtedy jednak istniała możliwość instalacji jedynie z użyciem obrazów systemu. Nie jest to zbyt wygodny sposób, ale teraz można to zrobić także poprzez wygodniejszy program Android O beta. Zobaczmy, co trzeba w tym celu zrobić.

Tak zainstalujesz Android O beta

Chcąc zainstalować nowego Androida trzeba dysponować jednym ze wspieranych urządzeń i tymi są: Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel C, Asus Nexus Player, Huawei Nexus 6P i LG Nexus 5X. Te sprzęty dostaną latem także finalną wersję systemu. To nastąpi jednak dopiero za kilka miesięcy. Jeśli macie zgodne urządzenia, to następnie trzeba wykonać poniższe czynności.

1. Tworzymy kopię zapasową z danymi z urządzenia. Nigdy nie wiadomo, gdy coś pójdzie nie tak i lepiej się zabezpieczyć.

2. Udajemy się na stronę, gdzie można dołączyć do beta testów. Zrobicie to tutaj. Następnie trzeba się zalogować z użyciem konta Google.

3. Następnie z listy dostępnych urządzeń trzeba wybrać to, na którym chce się zainstalować Androida O beta i kliknąć na przycisk ZAREJESTRUJ URZĄDZENIE.

4. Potem należy już tylko nawiązać połączenie z Wi-Fi i udać się do panelu z aktualizacjami, gdzie następnie należy wyszukać uaktualnienie. Potem rozpocznie się proces pobierania i instalacji nowego systemu, choć Google dodaje, że aktualizacja może pojawić się nawet do 24 godzin od momentu zarejestrowania się w programie testów. To oznacza, że uaktualnienie do bety oprogramowanie nie musi od razu się pojawić i trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Na poniższym filmie zobaczysz ostatnie nowości, które pojawiły się w aplikacji YouTube na urządzenia z Androidem i iOS:

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij