Udostępnij
Tweetnij

Recenzja gry Call of Duty: Heroes na tablety

Call of Duty to seria gier, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Od premiery pierwszej części dekadę temu, Activision nieustannie ją rozwija i co roku zdobywa serca graczy świetną grafiką, wysokim poziomem grywalności i interesującą fabułą. Twórcy serii przyzwyczaili nas do produkcji z gatunku FPS, dlatego też informacja o premierze strategii w postaci Call of Duty: Heroes wywołała niemałe poruszenie wśród fanów. Na szczęście choć rodzaj rozgrywki się zmienił, to jej jakość pozostała na wysokim poziomie.

IMG_0066

appstore

playstore

Call of Duty to seria gier, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Od premiery pierwszej części dekadę temu, Activision nieustannie ją rozwija i co roku zdobywa serca graczy świetną grafiką, wysokim poziomem grywalności i interesującą fabułą. Twórcy serii przyzwyczaili nas do produkcji z gatunku FPS, dlatego też informacja o premierze strategii w postaci Call of Duty: Heroes wywołała niemałe poruszenie wśród fanów. Na szczęście choć rodzaj rozgrywki się zmienił, to jej jakość pozostała na wysokim poziomie.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje gier na tablety

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

IMG_0078

Fani serii z pewnością zapamiętali z poszczególnych części gry charakterystyczne dla niej postaci, jak Soap MacTavish, Yuri, czy przede wszystkim Kapitan Price. To właśnie wokół nich – tytułowych herosów – toczy się cała rozgrywka. Już na samym jej początku otrzymujemy bazę wojskową, którą z biegiem czasu rozwijamy, tworząc tym samym nie tylko militarną fortecę, ale i prawdziwe przedsiębiorstwo wydobywcze.

Budynki, które możemy postawić można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą są elementy obronne, takie jak działka, rakiety, czy ogrodzenia. Druga kategoria również jest związana z militarnym charakterem gry, gdyż obejmuje miejsca zbiórki, namioty rekrutacyjne oraz centrum rozwojowe. Wreszcie trzeci rodzaj budynków, czyli kopalnia złota oraz ropy naftowej, a także odpowiednie dla nich magazyny. Wraz z rozwojem rozgrywki uzyskujemy dostęp do bardziej zaawansowanych budowli, które nieco urozmaicają grę.

IMG_0076

Wszelkie wydatki musimy opłacić odpowiednimi materiałami. Poza wspomnianymi już surowcami w postaci ropy, czy złota, gracz musi się zatroszczyć o celerium oraz punkty walki. Wszystko to zdobywa rozwijając swoją bazę oraz zdobywając obozy przeciwnika. Wymienione materiały możemy wymienić nie tylko na budynki, ale i na wojsko, które w ogarniętym wojną świecie gry jest najważniejszym „dobrem”. Gra jest dostępna w modelu freemium, co oznacza, że jeżeli nie chcemy mierzyć się z długim czasem oczekiwania na ukończenie budynku, czy rekrutację jednostki, możemy zakupić celerium za prawdziwe pieniądze.

IMG_0074

Nasze siły militarne możemy podzielić na wojsko i herosów. Wojsko jest konieczne do przeprowadzenia każdego ataku i obojętnie od rezultatu bitwy znika po jej zakończeniu. Oznacza to, że rekrutacja jest konieczna przed każdym wyruszeniem z bazy w celu zdobycia obozu wroga. Wraz z postępem w grze możemy nie tylko rozwijać istniejące już rodzaje jednostek, ale i zdobywać nowe, tym samym zwiększając naszą potęgę militarną. Herosi to wspomniani już bohaterowie klasycznych odsłon Call of Duty. Ich również możemy rozwijać oraz odblokowywać nowe postaci. Każda z nich posiada rozmaite umiejętności specjalne, których może użyć w czasie walki wykorzystując punkty ataku. Przykładowo Kapitan Price ma możliwość wezwania helikoptera z działkiem, a Yuri zrzucenia ładunku wybuchowego.

IMG_0065

Sama walka nie należy do najprostszych i wymaga od nas strategicznego myślenia. Możemy zmierzyć się zarówno z innymi graczami z całego świata, jak i wykonywać kolejne misje w kampanii. Odpowiednie dobranie jednostek, pokierowanie herosem i użycie dodatkowych umiejętności może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. W przypadku porażki misji kampanii możemy podejść do walki jeszcze raz. Zaś przed zaatakowaniem internetowego gracza dokonujemy decyzji, czy wysłać nasze jednostki do ataku, czy odstąpić od bitwy nie ponosząc strat.

IMG_0071

Warto w czasie gry zwrócić uwagę na grafikę. Wszelkie widoczne elementy są bardzo starannie wykonane, a animacje płynne. Oczywiście jak to w przypadku gier na tablety, nie mamy co liczyć na tekstury rodem z Call of Duty: Advenced Warfare, ale wrażenia estetyczne są jak najbardziej na plus. Nuży jednak słyszalna w tle muzyka, która jest bardzo monotonna.

IMG_0070

Podsumowując, Call of Duty Heroes to bardzo interesująca strategia. Pomysł na przeniesienie znanych z serii postaci powinien przypaść wielu graczom do gustu, podobnie jak przyjemna dla oka grafika, czy możliwość ciągłego rozwoju bazy i wojska. Niestety największym minusem pozostaje pewna monotonia rozgrywki, która z czasem staje się wtórna. Na minus muszę również zaliczyć rozwiązanie płatności typu freemium, które odbiera w dużym stopniu radość z rozgrywki, chyba że zdecydujemy się na wydanie prawdziwych pieniędzy. Mimo wszystko gra z całą pewnością zdobędzie uznanie miłośników strategii.

Gra jest obecnie dostępna na platformy iOS i Android.

IMG_0068

Ocena: 4/6

Plusy:
+ połączenie rozgrywki single i multiplayer;
+ przeniesienie postaci z serii Call of Duty;
+ dobrze dobrany poziom trudności;
+ przyjemna dla oka grafika.

Minusy:
– gra z czasem staje się monotonna;
– model freemium odbiera sporo radości z gry.

appstore

playstore

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij