Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play ostrzega, że na wirtualnych półkach nie ma Fortnite Battle Royale

Sklep Play ma wiele ciekawych gier, ale nie ma tam hitu ostatniego roku – jest nim Fortnite Battle Royale w wersji na Androida. Epic Games nie ma zamiaru umieszczać swojego produktu we wspomnianym sklepie, dlatego Google teraz informuje użytkowników, że taka gra nie jest dostępna w na sklepowych półkach.

Sklep Play to potężny byt z wieloma aplikacjami i wieloma grami. Na wirtualnych sklepowych półkach nie uświadczycie jednak jednej, bardzo ważnej pozycji. Jest to Fortnite: Battle Royale. Produkcja już rozpoczęła testy beta na urządzeniach z Androidem, jednak nie poprzez wspomniany sklep. Teraz jednak Google ostrzega użytkowników przed tym, że w aplikacji nie znajdziemy tej gry.

Fortnite Battle Royale dostępne jest do pobrania, ale poprzez stronę Epic Games. Sklep Play nie posiada tej gry w ofercie. Stąd też komunikat, który mówi, że wspomnianej pozycji nie znajdziemy na sklepowych półkach w aplikacji. Zamiast tego pojawią się sugestie, które pomogą w znalezieniu podobnej gry. Jak mówi Google, chce uniknąć tego, że posiadacze urządzeń z Androidem zaczną pobierać Ze Sklepu zniknęła również nieco wstydliwa literówka. Do tej pory widniało tam Battle Royal. Teraz zmieniono to na Battle Royale.

Fortnite Battle Royale na Androida omija Sklep Play przez pieniądze

Fortnite Battle Royale nie pojawiło się w Sklepie Play nie bez przyczyny. Jak już nie raz i nie dwa wspominali przedstawiciele Epic Games, najzwyczajniej w świecie nie chcą dzielić się pieniędzmi z Google, które pobiera aż 30% zysków z każdej dodanej do sklepu aplikacji. Wersja na iOS wspomnianej gry zarabia aż 2 miliony dolarów dziennie. Nic dziwnego zatem, że Epic Games nie chce dzielić się pieniędzmi. Wspomniane ostrzeżenia powinny być widoczne. W moim przypadku jeszcze ich nie widać. U niektórych jednak już się pojawiają.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – lipiec 2018

Źródło: TheVerge

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij