Udostępnij
Tweetnij

Fortnite na Androida nie trafi do Google Play. Jak będzie można zainstalować grę?

Fortnite na Androida zbliża się wielkimi krokami. Wiemy, że Epic Games ogłosi tytuł w środę. Co jednak ciekawe, gry nie pobierzecie z Google Play. Już wcześniej pojawiły się przesłanki na ten temat i firma to potwierdziła. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak będzie można zainstalować Fortnite Mobile na urządzeniach z systemem Android, to poniekąd już to wiemy.

Fortnite na Androida zostanie zaprezentowany dokładnie 9 sierpnia. Tego dnia odbędzie się konferencja Unpacked, gdzie Samsung pochwali się smartfonem Galaxy Note 9. Już wcześniej wspominaliśmy wam, że gry Fortnite Mobile nie będzie można prawdopodobnie zainstalować na urządzeniach z systemem Android z poziomu sklepu Google Play. Tak też będzie, co Epic Games już potwierdziło.

Epic Games nie udostępni Fortnite Mobile na urządzeniach z Androidem poprzez Google Play, bo chodzi o pieniądze. Prawda jest taka, że wszystkie mikropłatności zrealizowane w grze pobranej ze Sklepu Play oznaczałyby dla Epic Games prowizję w wysokości aż 30%. W przypadku dystrybucji gry z pominięciem tego kanału firma będzie mogła zatrzymać wszystkie swoje zyski dla siebie. Bez dzielenia się prowizją z Google.

Tak zainstalujesz Fortnite Mobile na urządzeniach z systemem Android

Jakiś czas temu serwis XDA-Developers uzyskał ze strony Epic Games grafiki, które obrazowały ekrany instalacyjne dla Fortnite Mobile na Androida. Tam pojawiły się m.in. zrzuty ekranowe, które widzicie poniżej. Tytuł będzie dostępny z poziomu strony producenta. Tam najpewniej pojawi się plik APK i jego uruchomienie rozpocznie proces instalacji. W tym celu na urządzeniu trzeba będzie jednak włączyć możliwość instalowania aplikacji i gier z niezaufanych źródeł, czyli spoza sklepu Google Play. Instalator gry zapyta o to w odpowiednim momencie i zapewne przeniesie was do sekcji w ustawieniach, gdzie będziecie mogli to zrobić.

Fortnite Mobile na Androida kiedy premiera jakie smartfony jak zainstalować APK kiedy premiera Android Fortnite Mobile na Androida kiedy premiera jakie smartfony jak zainstalować APK kiedy premiera Android

Jest to o tyle ciekawe, że wymuszanie na użytkownikach systemu włączenia instalacji gier czy aplikacji spoza Google Play nie jest zbyt dobrym pomysłem. Najlepiej zrobicie, gdy po zainstalowaniu Fortnite Mobile na Androida, wyłączycie taką możliwość w tym samym miejscu, gdzie ją aktywujecie. To tak dla waszego bezpieczeństwa. W przeciwnym wypadku wasze urządzenia będą gorzej chronione przed potencjalnymi atakami. Recenzję gry w wersji na iOS naszych kolegów z Gram.pl znajdziecie tutaj, a jeśli interesują was wymagania Fortnite na Androida, to udajcie się pod ten adres.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry na Androida z lipca

źródło

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij