Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry mobilne – maj 2018 (iOS/Android)

Minął kolejny miesiąc i ponownie App Store i Sklep Play zaroiły się od nowych propozycji. Ponownie zatem nasza ekipa postanowiła pokazać wam, jakie są najlepsze gry na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android, które w maju pojawiły się na wirtualnych półkach sklepowych. Poznajcie zatem pełną listę.

Minął kolejny miesiąc. Jeśli nie wiecie, jakie są najlepsze gry mobilne, które trafiły w minionym miesiącu na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, ponownie wyciągamy do was pomocną dłoń. Oto lista, według nas, gier wartych waszej uwagi.

Disney Heroes: Battle Mode

Postacie z uniwersum stworzonego przez Disneya są baśniowe, ale i bardzo niebezpieczne. Pokazują to takie gry, jak Disney Heroes: Battle Mode. Podczas rozgrywki kierujemy tu poczynaniami kilku postaci, takich jak bohaterowie Zwierzogrodu czy Iniemamocnych. Biorą oni udział w różnych potyczkach z przeciwnikami. Każdą z postaci można ulepszać, dodawać im mocy. Gra dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android.

disney heroes battle mode najlepsze gry mobilne ios android

Minesweeper Genius

Zainspirowany klasyczną grą komputerową z naszego dzieciństwa, Minesweeper Genius to łamigłówka, która rzuci wyzwanie naszemu mózgowi. Naszym zadaniem jest pomoc Arystotelesowi – geniuszowi z miotłą – w pozamiataniu pola. Nie bez przyczyny. Arystoteles ma zamiar uciec od eksperymentów naukowych prowadzonych przez kosmitów. Mu7si to zrobić odkrywając, gdzie są ukryte wszystkie bomby. Gra dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 9 i nowszym oraz Android 4.0 i nowszym.

minesweeper genius najlepsze gry mobilne ios android

Spike City

Spike City to gra platformowa, w której zadaniem jest pokonanie sekcji poziomów w czasie. Spike City stosuje schemat sterowania „przeciągnij, aby przelecieć”, który wysyła twoją małą postać w jednym z głównych kierunków za pomocą machnięcia. Będzie się tak poruszać dopóki nie uderzy w coś, co go powstrzyma. Gra dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 8 i nowszym.

spike city najlepsze gry mobilne ios android

Tiny Bubbles

Zdobywca kilkunastu nagród dla najlepszych gier trafił w końcu na urządzenia mobilne. Graj z gąbczastymi grupami baniek mydlanych, by przechodzić do kolejnych poziomów. Wspomniane bańki można napełniać, przesuwać czy niszczyć, wszystko po to, by zdobywać nowe levele. Gra nie ma żadnych ograniczeń czasowych, więc swobodnie możemy wytężać mózg we własnym tempie. Gra dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 7.1 i nowszym.

tiny bubbles najlepsze gry mobilne ios android

Super Hydorah

Super Hydorah to nieliniowa strzelanka zaprojektowana z myślą o trudnych doświadczeniach, łącząca w sobie bogactwo tradycyjnych klasycznych gier z tego gatunku. Gra pozwala na zmierzenie się z zagrożeniem ze strony Meroptian będąc na pokładzie statku Delta Force. Będziemy mogli zrobić to samodzielnie lub z przyjaciółmi. Produkcja dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 11 i nowszym.

super hydorah najlepsze gry mobilne ios android

Homo Machina

Homo Machina to gra logiczna inspirowana pracami awangardowego naukowca Fritza Kahna. Pozwala na wyruszenie w szaloną podróż, aby rozwiązać zagadkowe łamigłówki. Gracz poznaje przy tym wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała, reprezentowanego jako gigantyczna fabryka z lat dwudziestych. W tej zagadkowej grze gracze są pogrążeni w systemie nerwów, naczyń i zastawek. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android 6.0 i nowszym.

homo machina najlepsze gry mobilne ios android

AXE.IO

AXE.IO to gra zręcznościowa, która wymaga od użytkownika szybkich reakcji. Gracze wrzucani są tutaj na arenę pełną niebezpiecznych przeciwników i starają się przetrwać do końca rozgrywki rozwalając przy tym kogo popadnie. Produkcja udostępnia łącznie 16 klas postaci, ale wszystko będzie sprowadzać się i tak do totalnej rozwałki. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach z systemem iOS 8 i nowszym.

axe.io najlepsze gry mobilne ios android

Pocket-Run Pool

W Pocket-Run Pool celem jest umieszczenie wszystkich kul w łozach, ale najważniejsze jest to, gdzie i kiedy to zrobicie. Z każdą zagrywaną kulą otrzymujesz punkty w zależności od łuzy, w której umieściłeś kulę. Trzeba to zatem robić ostrożnie, aby nie ominąć żadnej z nich, bo wtedy tracimy życie. W grze gracze mogą stawać naprzeciw siebie lub wybrać przeciwnika poprzez sieć. Tytuł ten dostępny jest na urządzeniach z systemem iOS 8.0 i nowszym.

pocket run pool najlepsze gry mobilne ios android

Scalak

Michał Pawłowski z Hamster On Coke, który odpowiada za takie gry, jak jak Zenge czy Art Of Gravity, wypuścił w świat swój nowy projekt o nazwie Scalak. Jest to gra logiczna, której celem jest dopełnianie pewnych obiektów poprzez wstawianie w nie brakujących elementów. Gra oferuje w sumie aż 90 różnych poziomów. Produkcja dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS 9 i nowszym oraz Android 6.0 i nowszym.

scalak najlepsze gry mobilne ios android

Among the Stars

Among the Stars to cyfrowa wersja cieszącej się uznaniem gry planszowej. Wyobraź sobie odległą przyszłość. Kiedyś pokojowa galaktyka została rozerwana na kawałki przez wojnę. Obce rasy walczą o władzę i dominację. A potem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie, które może je zniszczyć. W obliczu tego nowego wroga wszystkie rasy muszą zawrzeć pokój i zjednoczyć się, aby przetrwać. Reprezentujesz jedną z tych ras. Twoim celem jest pomoc w budowie stacji kosmicznych w całej galaktyce, promowanie handlu między rasami, wzmacnianie stosunków dyplomatycznych i pomoc w pokonaniu nowego zagrożenia. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 9.0 i nowszym i Androidem 4.1 i nowszym.

among the stars najlepsze gry mobilne ios android

My Child Lebensborn

Podczas II wojny światowej niemieckie służby uruchomiły program Lebensborn, w ramach którego kobiety rodziły aryjskich potomków ojców nieznanego pochodzenia. Po wojnie dzieci takie, jak również ich matki, spotykały się z ogniem krytyki i ogromną niechęcią. Zadaniem gracza jest przygotowanie takiego dziecka do życia, zapewnienie mu jedzenia i higieny, a także odrobiny szczęścia. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 6.0 i nowszym oraz Android 4.4 i nowszym.

my child lebensborn najlepsze gry mobilne ios android

Zero/Sum

W przeddzień odkrycia matematycznego lekarstwa na raka, twój mentor, profesor Claire Liddy, zostaje zamordowany. Na szczęście, zanim odszedł, był w stanie wymazać wiele plusów i minusów swoimi zakrwawionymi rękami, ratując lekarstwo przed wpadnięciem w ręce jego zabójców. Teraz musisz wypełnić puste części równania i rozwiązać je, by uzyskać wspomniane lekarstwo swojego profesora. Zero/Sum dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemem iOS 8.0 i nowszym.

zero sum najlepsze gry mobilne ios android

Zobacz również: Snapchat – triki i sztuczki, które warto znać

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij