Udostępnij
Tweetnij

Pokemon Go z wielkimi zmianami w Gymach

Pokemon Go doczeka się kolejnej aktualizacji. Chwilowo Niantic zapowiedział, że aktualnie nie będziemy mogli korzystać z Gymów. Nie bez powodu. Twórcy gry mają zamiar wprowadzić spore modyfikacje. W Pokemon Go pojawią się między innymi rajdy, a także zmiany w działaniu walk czy samych Gymów.

Pokemon Go doczeka się kolejnej aktualizacji. Chwilowo Niantic zapowiedział, że aktualnie nie będziemy mogli korzystać z Gymów. Nie bez powodu. Twórcy gry mają zamiar wprowadzić spore modyfikacje. W Pokemon Go pojawią się między innymi rajdy, a także zmiany w działaniu walk czy samych Gymów.

Od kilku dni wiadomo, że gracze nie będą mogli korzystać z Gymów w Pokemon Go ze względu na przygotowania do nadchodzącej aktualizacji. Opcja ta została wyłączona już dziś, jednak niedługo zostanie przywrócona. Niantic w końcu poinformowało, jakie ma dokładnie plany odnośnie Gymów.

pokemon go

Niantic potwierdził, że po aktualizacji Gymy będą uproszczone w działaniu. Będziemy mogli zdobyć na nich przedmioty jak w PokeStopach). Co więcej, będzie dokładnie 6 miejsc na każdym Gymie i będą mogły być one zapełnione przez wygraną drużynę. Na slotach będą mogły pojawiać się tylko unikalne Pokemony, czyli takie, których jeszcze nie ma w Gymie. Jeśli zatem pojawi się tam Slopoke, nie będziemy mogli dodać na Gyma drugiego Slowpoke’a. Dodatkowo gracze, którzy wchodzą do bitwy, będą musieli zmierzyć się z Pokemonami w kolejności ich dodawania do Gyma.

Wprowadzony będzie także nowy system motywacyjny. Pokemony, które będą trafiały na Gymy, będą miały pełne „serce” motywacji. Z czasem jednak będzie ona słabnąć. Gracz będzie musiał karmić takiego Pokemona dodatkowymi owocami (zdobywanymi na PokeStopach lub, od nowej aktualizacji, również na Gymach). Jeśli straci całkowicie motywację, wróci do gracza po następnej przegranej bitwie. Pojawią się także odznaki przyznawane za działania na Gymach.

Pokemon Go wkrótce z rajdami

Niantic zapowiedziało również rajdy, czyli tryb kooperacji, który umożliwi najazdy na mocnego Pokemona na Gymie. Przed rajdem Pokemony wrócą do swoich właścicieli, a nad Gymem pojawi się jajko. Następnie zostanie wyłoniony Pokemon, który stoczy walkę podczas rajdu. By wziąć udział w rajdzie należy mieć przepustkę zdobywaną pojedynczo na Gymach. Można je będzie również kupić. Za udział w rajdach będziemy otrzymywać specjalne przedmioty, takie jak specjalne wersje cukierków czy owoców. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w ciągu następnych kilku tygodni. Aktualnie, jak wspominaliśmy, Gymy nie będą dostępne dla graczy. Przypomnijmy również, że w grze wciąż można łapać Pokemony 2. generacji.

Źródło: Niantic

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij