Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2017 [iOS/Android]

Kwiecień plecień poprzeplata trochę gier i trochę lata! Za oknem wciąż bywa zimno i gdzieniegdzie śnieg, więc warto poświęcić nieco więcej uwagi ciepłemu fotelowi i grom. Jeśli nie wiecie, w jakie gry warto w tym miesiącu zainwestować czas i pieniądze, ponownie was wyręczmy i prezentujemy 10 najciekawszych, naszym zdaniem, tytułów na iOS i Androida, które zadebiutowały w kwietniu.

Kwiecień plecień poprzeplata trochę gier i trochę lata! Za oknem wciąż bywa zimno i gdzieniegdzie śnieg, więc warto poświęcić nieco więcej uwagi ciepłemu fotelowi i grom. Jeśli nie wiecie, w jakie gry warto w tym miesiącu zainwestować czas i pieniądze, ponownie was wyręczmy i prezentujemy 10 najciekawszych, naszym zdaniem, tytułów na iOS i Androida, które zadebiutowały w kwietniu.

Planescape Torment gry Android iOS

Planescape: Torment

Planescape: Torment to produkcja idealna dla fanów klasyków. Podczas rozgrywki poznajemy historię Bezimiennego, który budzi się pewnego dnia bez pamięci w kostnicy. Bo trzeba wiedzieć, że Bezimienny jest nieśmiertelny, jednak nie pamięta nic z poprzedniego żywota. Na ciele ma jednak wytatuowane wskazówki odnośnie odzyskiwania wspomnień. Akcja gry przenosi nas do fantastycznego Wieloświata, którego centrum stanowi Sigil – miasto łączące wszystkie lokacje. Produkcja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 3.o i nowszym.

planescape torment

Transformers: Forged to Fight

Transformers: Forged to Fight to mobilna bijatyka, która przypadnie do gustu miłośnikom ogromnych machin. Produkcja skupia się przede wszystkim na walkach jeden na jednego. Mechanika walki jest bardzo uproszczona, więc powinien z nią sobie poradzić nawet taki użytkownik, który do tej pory w bijatykach sobie nie radził. Oczywiście, spotykamy tutaj ikoniczne Transformersy. Warto też wspomnieć, że akcja gry rozgrywa się w nowym świecie, który jest przystosowany do walk mechanicznych gigantów. Gra dostępna jest na urządzeniach z iOS 9.0 i nowszym oraz Androidem 4.4 i nowszym.

transformers forged to fight

Nonstop Chuck Norris

Nonstop Chuck Norris to bijatyka, w której wcielamy się w popularnego, 77-letniego aktora. Oczywiście, tłuczemy na prawo i lewo wszystko, co pojawia się na naszej drodze. Do wykorzystania mamy różnego rodzaju bronie – od kopniaka z półobrotu, po pałki czy kijki do selfie. Cel jest jeden – wyeliminować wroga. Po drodze możemy dodatkowo uzbrajać naszego bohatera i tym samym ulepszać jego umiejętności. Gra pojawiła się na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.

nonstop chuck norris

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, jak sama nazwa wskazuje, to kolejna growa produkcja na licencji Marvela. Tym razem gracze będą mogli pokierować poczynaniami słynnej grupy szemranych bohaterów. Jak to zwykle z grami od Telltale Games bywa, najnowsza odsłona również opiera się na stałych zasadach mechaniki – mamy tutaj do czynienia z przygodówką, w której gracz może podejmować trudne decyzje. Te później wpływają na rozwój wydarzeń. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 9.0 i nowszym oraz Androidem 5.0 i nowszym.

guardians of the galaxy

Real Boxing Manny Pacquiao

W naszym zestawieniu nie zabranie również polskiego akcentu. Real Boxing Manny Pacquiao to kolejna gra z serii, która wprowadza użytkownika na ring. Jak mówią twórcy gry, Manny Pacquiao to jeden z najpopularniejszych bokserów, który wciąż jest aktywny zawodowo. Założenia gry pozostają bez zmian – gracz musi po prostu znokautować swojego konkurenta na polu walki. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym i Androidem 4.2 i nowszym.

real boxing manny pacquiao

Get Me Outta Here

Get Me Outta Here to niezwykle ciekawa produkcja, która łączy dobry humor z klasyczną strzelanką. Podczas rozgrywki wcielamy się w pewnego rolnika w średnim wieku, który budzi się pewnego dnia… w statku kosmicznym. Okazuje się, że nieszczęśnik został uprowadzony. Ubrany jedynie w szpitalną pidżamę i slipki musi wydostać się z więzienia. Bardzo szybko do jego rąk dostają się bronie znajdujące się na statku. Gra dostępna jest na sprzętach z iOS 7.0 i nowszym.

get me outta here

Star Cat Adventure

Star Cat Adventure to propozycja dla miłośników gier zręcznościowych. Podczas rozgrywki kierujemy tytułowym kotem. Gra przenosi użytkownika do fantastycznego, kolorowego świata. Mechanika jest bardzo prosta w zrozumieniu i bardzo ciężka w opanowaniu. Aby wprawić kota w ruch, po prostu ciągniemy go za kuper, a następnie puszczamy w wybranym kierunku. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym.

star cat adventure

Invert

Invert to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią nieco pomyśleć. To gra logiczna, która polega na umiejętnym odwracaniu płytek, by wszystkie w końcu były w takim samym kolorze. Trzeba to zrobić korzystając z jak najmniejszej liczby ruchów. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 3.1 i nowszym.

invert

Panarium

Penarium to gra wydana przez Team17, studia znanego przede wszystkim z serii Worms. Podczas rozgrywki wcielamy się w farmera Willy’ego, który trafia do pewnego cyrku. I wszystko byłoby jak w bajce, gdyby nie to, że każdy, kto tam trafia, ryzykuje własnym życiem, by zdobyć tytuł mistrza. Gracz musi zatem unikać wszystkich niebezpieczeństw, aby wspiąć się na sam szczyt. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 2.3.3 i nowszym.

penarium

Cats: Crash Arena Turbo Stars

CATS: Crash Arena Turbo Stars to produkcja studia ZeptoLab, znanego przede wszystkim z kreacji przesłodkiego Omnoma z Cut the Rope. W nowej grze, jak można się domyślić po tytule, królują koty. Ale nie są to zwykłe futrzaki. Mają nadzwyczajne umiejętności budowania ogromnych maszyn, które później wykorzystują do walki. Przygody bojowych kotów dostępne są na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 i nowszym.

cats

Poniżej obejrzysz film z najciekawszymi nowymi funkcjami, które ostatnio pojawiły się w aplikacji YouTube:

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij