Udostępnij
Tweetnij

Square Enix skupi się bardziej na grach na smartfony i tablety

Nie znaczy to oczywiście, że „kwadratowi” porzucą konsole i pecety. Po prostu będą więcej tworzyć na iOS i Androida.

Square Enix

Nie znaczy to oczywiście, że „kwadratowi” porzucą konsole i pecety. Po prostu będą więcej tworzyć na iOS i Androida.
Square Enix ogłosiło dzisiaj, że ich zyski za rok fiskalny, który zakończył się 31 marca 2015, wzrosły o 49 procent w porównaniu do poprzedniego roku. To zaskakująca wiadomość, ponieważ w tym czasie Square wydało dużo mniej gier na konsolach niż w roku poprzedzającym.
Jak się okazuje, duża w tym zasługa produkcji mobilnych oraz gier MMO. Największymi hitami były przenośne Dragon Quest Monsters Super Light, Schoolgirl Strikers, Final Fantasy Record Keeper oraz Kai-ri-Sei Million Arthur. Na mocną pozycję gier MMO zapracowały Final Fantasy XIV (PC, PS3 i PS4) oraz Dragon Quest X (PC, 3DS, Wii i WiiU).
Nic więc dziwnego, że firma zadeklarowała się mocniej wspierać mobilki. Rynek urządzeń mobilnych rośnie dużo szybciej niż rynek konsol stacjonarnych, tak więc możemy się w najbliższych miesiącach spodziewać wielu nowych tytułów od Square Enix lądujących na App Storze czy Google Play. Kto wie, może nawet zapowiedziane jakiś czas temu tylko na japoński rynek Kingdom Hearts X[chi] doczeka się lokalizacji i dane będzie nam w nie zagrać?
Źródło: PocketGamer

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij