Udostępnij
Tweetnij

Oficjalny emulator Game Boy od Nintendo na urządzenia mobilne w drodze?

Plany Nintendo zdradza nam nowy patent firmy, który opisuje emulator Game Boya na urządzenia mobilne, jak tablety i smartfony.

Gameboyadvance_gbacart_by_zeartul

Plany Nintendo zdradza nam nowy patent firmy, który opisuje emulator Game Boya na różne urządzenia, w tym mobilne, jak tablety i smartfony. 

Nintendo opatentowało emulator Game Boya, który pozwola uruchamiać gry na różnych urządzeniach, w tych mobilnych. Jakich? Zapewne firma chciałaby, aby były to urządzenia z iOS i Androidem, ale… W drugim przypadku nie będzie z tym większego problemu, gdyż Google zezwala na publikowanie w sklepie Play takich narzędzi. W przypadku App Store sytuacja wygląda inaczej. Apple nie zgadza się na emulatory.

Domyślamy się, że oficjalny emulator Nintendo będzie pod wieloma kątami lepszy od tych obecnie dostępnych na Androida. Niemniej, może być płatny i w zasadzie mógłby oznaczać koniec alternatywnych emulatorów w Google Play. Mając patent Nintendo będzie mogło „zmusić” Google do wyczyszczenia sklepu z takich programów.

źródło: techcrunch

Jeśli miałbyś/miałabyś wybrać najlepszego producenta tabletów z poniższej listy, to byłby to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij