Udostępnij
Tweetnij

Apple A18 dla iPhone 16 Pro może nieco rozczarować

Apple A18 dla smartfonów iPhone 16 Pro oraz dwóch tańszych modeli, to procesor, który pod pewnymi względami może nieco rozczarowywać. Chodzi o wydajność. Moc Apple A18 będzie prawdopodobnie poniżej oczekiwań. Co nie zmienia faktu, że telefony iPhone 16 Pro zaoferują dużą moc i tego nikt im nie odmówi.

Apple A18 to procesor, który ma trafić do smartfonów iPhone 16 Pro, ale nie tylko. Plotki mówią o tym, że w 2024 r. wszystkie nowe telefony z iOS dostaną ten sam czip. Jaką zaoferuje wydajność? Ta niestety może być nieco poniżej oczekiwań części użytkowników.

Apple A18 z modeli iPhone 16 Pro tylko nieco szybszy

W tym roku nie mamy spodziewać się zbyt dużego skoku wydajności względem zeszłorocznego czipa. Układ Apple A18 dla smartfonów iPhone 16 ma zaoferować tylko o około 10 proc. większą moc. Nie będzie to więc zbyt duża różnica w porównaniu do A17 Pro. Czy to jednak ma aż tak duże znaczenie?

Apple A18 iPhone 16 Pro nowa bateria aparat zmiany nowy mikrofon AI Siri iOS 18i
Wszystkie modele iPhone 16 mają dostać czip Apple A18

Pamiętajmy, że iPhone’y od lat dostają coraz szybsze procesory, a przy okazji nie potrzebują wyolbrzymionego rozmiaru pamięci operacyjnej dla wydajnej oraz płynnej pracy. W tym roku nie będzie inaczej i nawet jeśli A18 będzie tylko o 10 proc. szybszy względem A17, to i tak zapewni bardzo dużą wydajność.

Ponadto firma skupi się pewnie na specyficznych zadaniach. Dlatego spodziewajmy się bardzo potężnego czipu Neural Engine dla sztucznej inteligencji oraz wyspecjalizowanej pracy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij