Udostępnij
Tweetnij

iPhone 16 i przeprojektowany aparat. Przecieki wskazują na zmiany

iPhone 16 ma otrzymać przeprojektowany aparat fotograficzny i najnowsze przecieki ujawniają, jakie zmiany przygotowuje Apple. Kamera otrzyma dwa obiektywy, które zostaną umieszczone jeden pod drugim. Pod tym względem iPhone 16 ma przypominać jubileuszowy model X. Skąd pomysł na tego typu modyfikacje?

iPhone 16 zostanie zaprezentowany dopiero za kilka miesięcy. Nastąpi to pod koniec lata 2024 r. Tymczasem nowe telefony z logo nadgryzionego jabłka już teraz są obiektem różnych plotek. Najnowsze przecieki potwierdzają to, o czym mówi się od jakiegoś czasu. Dwa tańsze smartfony Apple mają otrzymać przeprojektowany aparat fotograficzny. Producent szykuje tutaj spore zmiany.

Apple iPhone 16 dostanie przeprojektowany aparat

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się przecieki, jakoby iPhone 16 miał dostać przeprojektowany aparat fotograficzny i na ich podstawie nawet opracowano rendery, które ujawniały nam planowane przez Apple zmiany. Nowa kamera wizualnie ma nawiązywać do tego, co wprowadzono w 2017 r. wraz z jubileuszowym modelem X. Nie będzie to jednak wyglądało identycznie.

iPhone 16 otrzyma aparat fotograficzny wizualnie podobny do tego, co wprowadzono wraz z modelem X sprzed kilku lat. Wyspa dla kamery będzie mniejsza i przyjmie ponownie postać wydłużonej pastylki, gdzie obiektywy zostaną umieszczone jeden pod drugim. Dioda doświetlająca LED ma jednak znaleźć się poza wybrzuszeniem na pleckach i zostanie umieszczona obok.

Apple iPhone 16 przeprojektowany aparat przecieki zmiany
Element konstrukcyjny kamery dla modelu iPhone 16 (fot.: X/Majin Bu)
Apple iPhone 16 przeprojektowany aparat przecieki zmiany
Taki aparat ma dostać iPhone 16. Widać zmiany (fot.: X/Majin Bu)

Do sieci przedostało się zdjęcie, które widać powyżej. Jest to jeden z elementów konstrukcyjnych kamery. Można dostrzec dwa otwory na obiektywy. Ten górny otrzyma wsparcie dla OIS, czyi optycznej stabilizacji obrazu, co sugerują niewielkie wcięcia. Moduł nałożono na render i w efekcie wydaje się to pokrywać z wcześniejszymi przeciekami. Wygląda więc na to, że takie zmiany są już w zasadzie niemal pewne.

Zmiany w kamerze smartfona nie bez przyczyny

Widoczne wyżej zmiany mają swoje uzasadnienie i dotyczy to nie tylko sfery wizualnej kamery. W modelach 15 Pro Apple z użyciem obiektywu szerokokątnego i ultraszerokokątnego umożliwia nagrywanie przestrzennych filmów dla gogli Vision Pro. Są one umieszczone jeden pod drugim.

Wygląda więc na to, że aparat fotograficzny modeli iPhone 16 również umożliwi rejestrowanie takich filmów, ale w tym celu potrzebne były zmiany konstrukcyjne. Wcześniej oba obiektywy były umieszczone po przekątnej na kwadratowej wyspie z zaokrąglonymi narożnikami.

Apple planuje zaprezentować smartfony z serii iPhone 16 we wrześniu 2024 r. Na razie nic nie wskazuje na to, aby aparat fotograficzny droższych modeli Pro miał otrzymać większe zmiany. Prawdopodobnie dotychczasowy układ obiektywów oraz pozostałych elementów zostanie zachowany, choć oczywiście pojawią się inne udoskonalenia oraz ulepszenia. Wśród nich jest 48-megapikselowy sensor, który zostanie połączony z kamerą ultraszerokokątną.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij