Udostępnij
Tweetnij

Vision Pro ma Lightning. Apple użyło inne złącze niż to z iPhone’ów

Vision Pro to nowe gogle VR/AR Apple, które skrywają pewną tajemnicę. Producent umieścił w nich złącze Lightning, które znamy ze starszych iPhone’ów. W jakim celu firma zaimplementowała taki interfejs? Lightning z Apple Vision Pro umieszczono w baterii, ale jest to inne złącze względem tego z telefonów.

Vision Pro to nowe gogle AR/VR marki Apple, których premiera odbyła się zgodnie z zapowiedziami. Był to wyczekiwany sprzęt, o czym świadczą pierwsze wyniki sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że w tym gadżecie zaimplementowano złącze Lightning, które niegdyś stosowano w iPhone’ach. Nie jest to jednak ten sam interfejs, który pamiętamy z telefonów z iOS, a nieco inny.

Gogle Apple Vision Pro mają ukryte złącze Lightning

Apple schowało w goglach Vision Pro interfejs przypominający Lightning w baterii urządzenia. Odkrył je dziennikarz Ray Wong, który wykorzystał spinacz do wysuwania tacki SIM i w ten sposób zdołał odczepić kabel podłączony do akumulatora. Gdy zobaczył, co jest w środku, to postanowił podzielić się swoim znaleziskiem ze światem na platformie X.

Apple Vision Pro złącze Lightning iPhone
Gogle Apple Vision Pro mają ukryte złącze Lightning. (fot.: Ray Wong/X)

Schowany w Vision Pro przewód Lightning nie ma jednak takiej samej końcówki, którą znamy z iPhone’ów. Interfejs z telefonów miał 8 pinów. Natomiast ten z gogli jest większy i wykorzystuje 12-pinowe złącze, co widać na udostępnionych przez Wonga zdjęciach. Na części z nich porównał je także z USB C.

Po co Apple zdecydowało się na implementację takiego przewodu? Zapewne w celu ułatwienia ewentualnej wymiany na wypadek, gdyby ten uległ jakiemuś uszkodzeniu. Ułatwi to pracę serwisantom. Co jednak najciekawsze, na tym pomysły się nie skończyły.

Okazuje się, że w goglach Vision Pro Apple wykorzystało jeszcze inną wariację złącza Lightning, czego doszukali się specjaliści z iFixit w trakcie rozbiórki gadżetu. Tym razem jest to 10-pinowy port, którego wtyczka jest jeszcze większa. Ukryto go w pasku zestawu słuchawkowego, który jest częścią nowego urządzenia.

Tim Cook wyjaśnia wysoką cenę Apple Vision Pro

Apple Vision Pro to drogie urządzenie. W Stanach Zjednoczonych jego cena została ustalona na poziomie aż 3499 dolarów. W Europie zapłacimy zapewne jeszcze więcej. Głos w tej sprawie zabrał Tim Cook, który postanowił wyjaśnić, dlaczego kwota jest tak wysoka i zrobił to w trakcie omawiania wyników kwartalnych firmy, które udostępniono wcześniej w tym tygodniu.

Cena Vision Pro jest tak wysoka, bo jest to sprzęt „z przyszłości w teraźniejszości”. Takiego stwierdzenia użył Tim Cook. Gogle rzeczywiście nie są tanie i z czasem trafią także na inne rynki, gdzie trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej. Co nie zmienia faktu, że chętnych na zakup nie brakowało i do tej pory w Stanach Zjednoczonych sprzedano już ponad 200 tys. egzemplarzy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla głośnika HomePod

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij