Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i telewizory Smart TV Samsung. Funkcja wkrótce zniknie

Asystent Google to funkcja, która jest dostępna również na Smart TV marki Samsung. Telewizory Koreańczyków wspierają to rozwiązanie od kilku lat. Niestety wkrótce dobiegnie to końca. Wirtualny pomocnik zniknie z telewizorów pracujących pod kontrolą oprogramowania Tizen i wiemy, kiedy ma to nastąpić.

Asystent Google został ogłoszony w roli kolejnego cyfrowego pomocnika na telewizory firmy Samsung kilka lat temu. Nastąpiło to jesienią 2020 r. Wcześniej Smart TV Koreańczyków oferowały dostęp do autorskiego Bixby oraz Amazon Alexa. Niestety taka funkcja wkrótce zniknie i wiemy, kiedy to ma nastąpić.

Asystent Google opuści telewizory Smart TV Samsung w marcu

Niestety cyfrowy asystent Google wkrótce zniknie ze Smart TV Koreańczyków pracujących pod kontrolą oprogramowania Tizen. Ma to nastąpić już za kilka tygodni. Datą wycofania funkcji jest 1 marca 2024 r. Tego dnia rozwiązanie wyparuje i telewizory marki Samsung nie będą oferowały do niego dostępu.

Skąd taka decyzja? Samsung na własnych stronach wsparcia technicznego wyjaśnia, że jest to spowodowane zmianami wprowadzonymi w regulaminie przez Google i dlatego zdecydowano się na wycofanie funkcji. Na szczęście nie dotyczy to Amazon Alexa czy Bixby. Ta dwójka cyfrowych asystentów od marca nie zniknie i pozostanie dostępna.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij