Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.1 beta 1 – co nowego? Wykaz nowości w aktualizacji

iOS 17.1 beta 1 to nowa aktualizacja poglądowa dla iPhone’ów. Apple umieściło tu pewne nowości, choć na inne trzeba nadal czekać. Co nowego znajdziemy w uaktualnieniu iOS 17.1 beta 1? Są to m.in. NameDrop działające pomiędzy telefonami i Apple Watchami czy AirDrop umożliwiający wysyłanie plików przez internet.

iOS 17.1 beta 1 to poglądowa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple udostępniło zgodnie z oczekiwaniami. Nastąpiło to niedługo po wydaniu finalnej wersji z numerkiem 17.0.2. Uaktualnienie wprowadza trochę nowości, choć zabrakło m.in. nowej aplikacji Dziennik. Zobaczmy, co nowego tu znajdziemy.

Co nowego w iOS 17.1 beta 1

Aktualizacja iOS 17.1 beta 1 wprowadza ciekawe nowości. Funkcja NameDrop, która pozwala wymieniać w szybki i wygodny sposób kontakty pomiędzy iPhone’ami, teraz działa również z zegarkami Apple Watch, które mają zainstalowane poglądowe oprogramowanie w postaci watchOS 10.1, które również udostępniono do testów.

iOS 17.1 beta najciekawsze nowości AirDrop NameDrop

W iOS 17.1 beta 1 Apple uruchomiło także jedną z nowych funkcji dla AirDrop, które zapowiedziano w czerwcu na WWDC 23. Mowa o możliwości przesyłania plików po oddaleniu się obu urządzeń i jest to możliwe poprzez internet. W tym celu obie osoby muszą jednak korzystać z iCloud. Miłym dodatkiem jest także symbol latarki na dynamicznej wyspie. Pojawia się on w momencie jej włączenia, co widać na zamieszczonym niżej zrzucie ekranowym.

aktualizacja iOS 17.1 beta 1 co nowego nowości

Apple w wydaniu iOS 17.1 beta 1 dodało także możliwość dodawania w aplikacji Muzyka do polubionych i dotyczy to utworów, albumów, artystów czy playlist. Nowość zastępuje poprzedni system oparty na serduszkach i ma wpływ na dalsze rekomendacje rzeczy do słuchania. Opcja z gwiazdkami dostępna jest także z poziomu widżetu na ekranie blokady.

aktualizacja iOS 17.1 beta 1 co nowego nowości

Pewnych nowości aktualizacja nie ma

Niestety aktualizacja iOS 17.1 beta 1 nie wprowadza pewnych z nowości, na które czekają użytkownicy. Mowa o nowej aplikacji Dziennik zapowiedzianej przez firmę w trakcie keynote otwierającym WWDC 23 czy nowych emoji. W przypadku emotek nie ma co liczyć na dostępność szybciej niż w przyszłym roku. Co ciekawe Apple usunęło także ponad 20 nowych dzwonków i dźwięków, które najpierw wprowadzono w dużym uaktualnieniu z numerkiem 17. Zapewne wkrótce zostaną one przywrócone.

aktualizacja iOS 17.1 beta 1 co nowego nowości

Tak więc nowości w iOS 17.1 beta 1 za wiele nie ma. Na pewno jednak cieszą nowe opcje wprowadzone z myślą o AirDrop. Na więcej funkcji przyjdzie nam poczekać do kolejnych aktualizacji z numerkami 17.2, 17.3 itd.

Apple powinno udostępnić finalną wersję uaktualnienia iOS 17.1 w październiku lub na początku listopada. Przez kilka najbliższych tygodni będzie ona dostępna w poglądowej edycji beta. Wraz z innymi aktualizacjami w postaci iPadOS i tvOS z numerkami 17.1 oraz watchOS 10.1 i macOS 14.1 Sonoma.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij