Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 – co nowego wnosi aktualizacja?

iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 to najnowsze uaktualnienia dla sprzętów Apple. Co nowego wprowadza aktualizacja na urządzenia z logo nadgryzionego jabłka? Nie ma tu nowości. Aktualizacje iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 to łatki zawierające poprawki znalezionych błędów oraz problemów.

iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 to nowa aktualizacja dla sprzętów z logo Apple, która została udostępniona dla wszystkich użytkowników. Pierwsze uaktualnienie nie jest jednak zupełnie nowe, bo wcześniej trafiło na modele iPhone 15, wraz z łatką z numerem 17.0.1 dla właścicieli starszych modeli. Co nowego tu znajdziemy?

Co nowego w aktualizacji iOS 17.0.2

Aktualizacja iOS 17.0.2 udostępniona dla wszystkich nie jest zupełnie tym samym oprogramowaniem, które kilka dni temu otrzymali właściciele modeli iPhone 15. Nowa wersja to kompilacja oznaczona ciągiem znaków 21A351. Build dla nowych telefonów z zeszłego tygodnia to 21A350. Oficjalny wykaz zmian widoczny jest niżej.

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń, a także rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać bezpośrednie przeniesienie danych z innego iPhone’a podczas konfiguracji.

Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem.

iOS 17.0.2 iPadOS watchOS 10.0.2 co nowego aktualizacja

iOS 17.0.2 w przypadku telefonów iPhone 15 instalowany był zaraz po wyjęciu z pudełka i nawiązaniu połączenia z internetem. Wynika to z faktu, że Apple doszukało się poważnego błędu, który związany był z przenoszeniem danych i ustawień z poprzednich smartfonów na nowe. Łatka rozwiązała problem.

Apple udostępnia też iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2

Apple udostępniło również aktualizacje iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 dla iPadów oraz smartwatchy. Właściciele zegarków skarżą się od kilkunastu dni na problem związany z pogodą. Dotyczy on modeli Apple Watch series 9 oraz Ultra 2. generacji. Niestety wygląda na to, że nowe uaktualnienie nie usuwa tego błędu, choć przez jakiś czas zdaje się to funkcjonować zgodnie z oczekiwaniami. Jednak później bug powraca.

iOS 17.0.2, iPadOS 17.0.2 i watchOS 10.0.2 zawierają również te same poprawki błędów związanych z zabezpieczeniami, które Apple udostępniło wraz z poprzednimi uaktualnieniami. Żadnych nowych nie dodano, co warto mieć na uwadze. Poprzednie aktualizacje zawierały patche dla trzech luk, w tym takich, które mogły już być aktywnie wykorzystywane przez hakerów.

Nowe uaktualnienia są już dostępne dla wszystkich użytkowników zgodnych sprzętów i można je instalować. Tymczasem w drodze są kolejne aktualizacje. Są to iOS i iPadOS z numerkami 17.1 oraz watchOS 10.1, które to najpierw zostaną udostępnione w postaci wersji beta. Publiczna premiera tych systemów powinna odbyć się za kilka tygodni w październiku.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij