Udostępnij
Tweetnij

iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 dostępne. Apple ruszyło z aktualizacją

iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 to duże uaktualnienia dla sprzętów Apple. Aktualizacja do nowych systemów operacyjnych została udostępniona dla wszystkich. To oznacza, że iOS 17, iPadOS 17 oraz watchOS 10 może instalować każdy użytkownik zgodnego sprzętu. Zobaczmy sobie, co warto wiedzieć o nowym oprogramowaniu.

iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 to duże uaktualnienia dla sprzętów Apple, które w zeszłym tygodniu udostępniono w wersjach RC. Teraz nadszedł czas, aby aktualizacja trafiła w ręce wszystkich użytkowników, co odbyło się zgodnie z zapowiedziami. Nowości w nowym oprogramowaniu nie brakuje. Zobaczmy sobie, jak zainstalować nowy software.

Aktualizacja iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 dla wszystkich

Apple udostępniło systemy operacyjne iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 dziś po godzinie 19:00 naszego czasu. To oznacza, że software mogą instalować wszyscy użytkownicy. Jest to możliwe za sprawą dedykowanych mechanizmów do przeprowadzania aktualizacji. W tym celu na iPhonie czy iPadzie wystarczy tylko udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia. Następnie pobrać oprogramowanie i potem je zainstalować.

iOS 17.1 nowe funkcje Apple iPhone

Pamiętajmy, że instalacja iOS 17 czy iPadOS 17 będzie możliwa dopiero wtedy, gdy bateria urządzenia będzie naładowana w co najmniej 50 proc. Ewentualnie może to być minimum 20 proc., ale wtedy sprzęt musi być podłączony do źródła zasilania.

Oczywiście przed instalacją aktualizacji iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 z pewnością warto pamiętać o wykonaniu backupu. Przede wszystkim z racji tego, że coś może pójść nie tak i wtedy łatwo będzie odzyskać ustawienia oraz aplikacje. Ponadto zawsze może zaistnieć sytuacja, gdy zdecydujemy się cofnąć do poprzedniej wersji software, czego również nie można wykluczyć.

Uaktualnienia wprowadzają wiele nowości

iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 to duże uaktualnienia, gdzie nie brakuje nowości. Przeciwnie, bo jest ich całe mnóstwo. Użytkownicy iPhone’ów otrzymali zupełnie nowy tryb czuwania aktywowany w momencie położenia telefonu i podłączenia go do ładowarki. Następnie mamy nowe karty kontaktów z plakatami i nie tylko. Apple wprowadziło też wiele nowych opcji do aplikacji Wiadomości, FaceTime oraz funkcji AirDrop, gdzie dodano m.in. NameDrop, czyli bardzo proste oraz wygodne udostępnianie kontaktów poprzez zbliżenie do siebie dwóch sprzętów. Warto też wspomnieć o interaktywnych widżetach.

iOS 17 najciekawsze nowości AirDrop NameDrop

Ponadto właściciele iPadów otrzymują odświeżony ekran blokady, usprawnienia dla funkcji Stage Manager, nowe widżety czy narzędzia dla plików w formacie PDF. Natomiast watchOS 10 dla smartwatchy Apple Watch wprowadza przeprojektowany wygląd i również liczne nowości, które docenią użytkownicy zegarków.

macOS Sonoma za kilka dni

Apple wraz z iOS 17, iPadOS 17 i watchOS 10 udostępnia także tvOS oraz nowy software dla HomePodów z numerkami 17. Jednak jednego z systemów zapowiedzianych w trakcie WWDC 23 brakuje. Mowa o macOS Sonoma dla komputerów Mac, który zostanie udostępniony dopiero w przyszłym tygodniu. Ma to nastąpić 26 września.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij