Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel Watch 2 otrzyma nowości dla Fitbit. Smartwatch będzie ciekawy

Google Pixel Watch 2 to smartwatch, który zbliża się wielkimi krokami. Dowiadujemy się, jakie kolejne nowości wprowadzi ten zegarek. Obejmą one platformę Fitbit oraz wbudowany termometr. Ponadto Google Pixel Watch 2 ma otrzymać nową funkcję tłumacza, która na smartwatchu będzie obsługiwana przez Asystenta.

Google Pixel Watch 2 to nowy smartwatch, który w przeciekach pojawia się od dawna. Sam producent potwierdził, że taki zegarek rzeczywiście zostanie zaprezentowany w październiku. Wraz z nowymi smartfonami z serii 8. Teraz poznajemy kolejne nowości, które z myślą o tym urządzeniu przygotowuje firma.

Nowości z Fitbit Sense 2

Google Pixel Watch 2 to smartwatch, który ma czerpać z korzyści po przejęciu firmy Fitbit. W zeszłym roku bardziej skupiono się na innych funkcjach. Teraz dowiadujemy się, że w zegarku mają zostać wprowadzone rozwiązania znane nam z modelu Sense 2. Pojawi się czujnik aktywności elektrodermalnej (EDA), który ma być używany do śledzenia i zarządzania stresem. Następnie mamy wbudowany termometr.

Smartwatch Google Pixel Watch 2 otrzyma wbudowany czujnik do mierzenia temperatury skóry. Warto dodać, że podobne rozwiązanie ma pojawić się także w droższym smartfonie 8 Pro. On również ma termometr, który umieszczono obok diody doświetlającej LED aparatu fotograficznego. Będzie ją można sprawdzić w dowolnej chwili, a starsze odczyty mają być przechowywane w aplikacji Fitbit.

Interfejs ćwiczeń w Google Pixel Watch 2 przeprojektowany

Następnie mamy zmiany z zakresu oprogramowania zegarka Google Pixel Watch 2, które obejmą interfejs dla ćwiczeń. Zostanie on przeprojektowany. Co dokładnie ma zostać zmodyfikowane? Serwis źródłowy twierdzi, że obecnie wyświetlane aktualne statystyki, takie jak tętno i dystans, zostaną uproszczone. Ponadto pod względem wyglądu mają być bardziej spójne z samym smartwatchem. Sporo elementów interfejsu powiększono.

Wbudowany tłumacz

Google Pixel Watch 2 ma również otrzymać nową funkcję tłumaczenia dostępną bezpośrednio z nadgarstka. Wcześniej w Wear OS była wbudowana aplikacja Tłumacza, ale ta została pogrzebana. Wiemy, że w nowym zegarku nie zostanie ona przywrócona. Zadanie to zostanie powierzone Asystentowi poprzez specjalny tryb, który w podobnej formie znany nam jest ze smartfonów czy urządzeń Nesta.

Nowe funkcje bezpieczeństwa osobistego

Pierwszy smartwatch firmy pozwala na wykrywanie upadków czy wykonanie połączenia alarmowego. Wraz z Google Pixel Watch 2 pojawią się nowe funkcje z zakresu bezpieczeństwa osobistego. Zostanie zapewniona integracja z wykrywaniem wypadków samochodowych, co znamy ze smartfonów firmy. Następnie mamy zmiany z zakresu udostępniania lokalizacji zaufanym kontaktom. Udostępnianie w modelu z LTE ma również działać bez potrzeby parowania smartwatcha z telefonem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij