Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.4 już blisko. Co warto wiedzieć przed instalacją aktualizacji dla iPhone’ów?

iOS 16.4 to duża aktualizacja dla iPhone’ów, której premiera jest blisko. Apple udostępni ją w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć przed instalacją tego uaktualnienia na telefonie? Zebraliśmy potrzebne informacje o iOS 16.4. Nowa aktualizacja wprowadzi całkiem sporo nowości i na liście są także nowe emoji.

iOS 16.4 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple kilka dni temu udostępniło w wersji RC. Wcześniej można ją było testować w ramach poglądowych wydań beta. Co nowego tu znajdziemy i jak przygotować telefon przed instalacją nowego software? Zobaczmy sobie, co warto wiedzieć o tym uaktualnieniu już dziś.

Aktualizacja iOS 16.4 to niewiele nowości

iOS 16.4 to spora aktualizacja dla iPhone’ów, która nie tylko rozwiązuje pewne błędy. Apple z myślą o niej przygotowało też pewne nowości. Na liście są m.in. nowe emoji. Oficjalny wykaz zmian widoczny jest poniżej. W porównaniu do wydania z numerkiem 16.3 jest tego nieco więcej.

Ta aktualizacja zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Na klawiaturze emoji dostępnych jest teraz 21 nowych emotikonów, w tym zwierząt, gestów dłoni i obiektów
iOS 16.4 beta 1 aktualizacja Apple iPhone nowe funkcje nowości co nowego
  • Powiadomienia dla aplikacji internetowych dodane do ekranu głównego
  • Voice Isolation dla połączeń komórkowych nadaje priorytet Twojemu głosowi i blokuje hałas otoczenia wokół Ciebie
  • Duplikaty albumu w Zdjęciach rozszerzają obsługę wykrywania zduplikowanych zdjęć i filmów w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud
  • Obsługa VoiceOver dla map w aplikacji Pogoda
  • Ustawienie ułatwień dostępu, aby automatycznie przyciemniać wideo po wykryciu błysków światła lub efektów stroboskopowych
  • Rozwiązuje problem, przez który żądania Poproś o zakup od dzieci mogą nie pojawiać się na urządzeniu rodzica
  • Rozwiązuje problemy, w których termostaty kompatybilne z Matter mogły przestać reagować po sparowaniu z Apple Home
  • Optymalizacje wykrywania upadków w modelach iPhone 14 i iPhone 14 Pro
aktualizacja iOS 16.4 RC co nowego nowości Apple iPhone

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Aby uzyskać informacje na temat zawartości związanej z bezpieczeństwem w aktualizacjach oprogramowania Apple, odwiedź tę witrynę.

Instalacja iOS 16.4 na iPhone’ach prosta

Apple udostępni iOS 16.4 dla iPhone’ów pewnie we wtorek wieczorem naszego czasu. Zapewne w okolicy godziny 19:00. Instalacja będzie możliwa po udaniu się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia. Po chwili pojawi się informacje o dostępności nowego oprogramowania. Pamiętajmy, że instalacja będzie możliwa w momencie, gdy telefon będzie naładowany w co najmniej 50 proc. lub też 20 proc. i będzie podłączony do źródła zasilania.

Ponadto w przyszłym tygodniu Apple udostępni także inne uaktualnienia. Są to macOS 13.3 Ventura, watchOS 9.4 oraz tvOS i iPadOS z numerkami 16.4. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na dostępność nowego oprogramowania.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij