Udostępnij
Tweetnij

xrOS — takie oprogramowanie otrzyma headset AR/VR Apple

xrOS to nowy system operacyjny Apple. Ma on napędzać headset AR/VR, który w przyszłym roku pojawi się w ofercie firmy. Wcześniej gigant z logo nadgryzionego jabłka rozwijał ten software pod nazwą realityOS. Teraz Apple zmieniło nazwę wewnętrzną na xrOS, co potwierdziło sprawdzone w przeszłości źródło.

xrOS to system operacyjny, który wcześniej był nam znany pod nazwą realityOS. Natomiast jeszcze wcześniej jako rOS. Finalnie gigant z Cupertino postanowił zmienić nazewnictwo oprogramowania, które będzie napędzać headset AR/VR Apple. Jego premiera ma odbyć się za kilka miesięcy. Skąd to wiemy?

Informacje na ten temat uzyskał Mark Gurman, który w przeszłości serwował nam sprawdzone plotki z obozu giganta z logo nadgryzionego jabłka. Apple dokonało niedawno wewnętrznie zmiany nazwy z realityOS na xrOS. Potem zaczęto zastrzegać taki znak towarowy na terenie wybranych państw.

Headset AR/VR Apple z xrOS w 2023 roku

Apple planuje wprowadzić do oferty swój headset AR/VR w przyszłym roku. Plotki mówią o tym, że pierwsze urządzenie z xrOS nie będzie tanie. Sprzęt ma kosztować w przedziale 2-3 tys. dol. To oznacza, że nie będzie to gadżet dla każdego. Podobnie zresztą jest w przypadku wielu innych produktów tego producenta, z czym trzeba się pogodzić.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij