Udostępnij
Tweetnij

Mac Mini 2023 z Apple M2 — co wiemy o nowym komputerze?

Mac Mini 2023 z chipem Apple M2 to nadchodzący komputer z logo nadgryzionego jabłka. Maszyna jest wyczekiwana przez część z użytkowników, ale zobaczymy ją dopiero w przyszłym roku. Co już o niej wiemy? Nowy Mac Mini na 2023 r. z procesorem Apple M2 zostanie przeprojektowany i ma wnieść sporo nowości.

Mac Mini 2023 to komputer z Apple M2, którego premiery wiele osób spodziewało się jeszcze w tym roku. Niestety tak się nie stanie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nowych MacBooków Pro. Je również zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Zobaczmy, co wiemy o nadchodzącej maszynie z logo nadgryzionego jabłka.

Mocny procesor Apple M2 Pro

Mac Mini 2023 to komputer, który otrzyma procesor Apple M2. Tym razem spodziewajmy się także wariantu z chipem z dopiskiem Pro, czyli tego samego, który znajdzie się w nowych MacBookach Pro. Będzie to mocniejszy wariant układu. W podstawowej wersji spodziewajmy się 8 rdzeni CPU oraz 10-rdzeniowego GPU, a w Pro 12 rdzeni CPU. Poza tym oczekujmy do 64 GB pamięci RAM, jak to jest obecnie w przypadku konfiguracji z Intelami.

Mac Mini 2023 Apple M2 Pro co wiemy

Przeprojektowana obudowa

Apple w komputerze Mac Mini 2023 ma postawić na nowy projekt obudowy. Będzie ona bardziej kompaktowa, ale sam design nie powinien ulec większej zmianie. Spodziewajmy się podobnej bryły i kształtów. Ma jednak pojawić się bogatszy zestaw złączy względem tego, który znamy z modeli z chipem M1.

Więcej złączy Thunderbolt

Mac Mini 2023 otrzyma więcej interfejsów Thunderbolt. W modelach z chipem M1 Apple zredukowało ich liczbę do dwóch względem czterech znanych z komputerów z procesorami Intela. W nowym z M2 mają ponownie pojawić się cztery takie interfejsy. Poza tym nie zabraknie dwóch USB A i po jednym HDMI oraz Ethernet. Układ ma być taki, jak widoczny na poniższym renderze.

Mac Mini 2023 Apple M2 Pro co wiemy

Mac Mini 2023 w pierwszym kwartale

Spodziewajmy się, że Apple wprowadzi do oferty komputery Mac Mini 2023 w przyszłym kwartale. Ich oficjalna zapowiedź może odbyć się w marcu, ale na razie nie jest to jeszcze nic pewnego, a tylko przypuszczenia. Model z chipem M2 powstaje pod nazwą kodową J473. Natomiast w przypadku procesora z dopiskiem Pro jest to kryptonim J474.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij